5 września 2021 r.

W „Małym Gościu Niedzielnym” ZAŚLEPKA NA SMARTFONA LUB LAPTOPA. Wystarczy, że przykleisz ją np. na smartphona i w każdej chwili możesz odsłonić lub zasłonić aparat

Za tydzień będziemy świadkami beatyfikacji, polecamy książkę: „Prymas Tysiąclecia. Kardynał Stefan Wyszyński” Wydana specjalnie z okazji beatyfikacji przybliżająca nam postać Prymasa.  Cena to tylko 3 zł.

Dziś w „Idziemy” –  „Kocham, więc przebaczam” Czasami, szczególnie przygotowując się do sakramentu pokuty zastanawiamy się, „Czy Dobry Bóg naprawdę wybaczy mi moje grzechy?” Przecież już tyle razy przyrzekałem poprawę, i znowu to samo. Autorka artykułu mówi nam: „Bóg nieustannie próbuje nam przekazać tę prawdę: „Kocham Cię, wszystko jest przebaczone”.      Oraz:

Medytacje nad dzisiejszym czytaniem – Listu św. Jakuba. Jest on uniwersalny, ponadczasowy, skierowany do każdego z nas. Atmosfera zebrań chrześcijańskich ma odbiegać od tej dobrze znanej w kulturze pogańskiej, w której uczta była odwzorowaniem hierarchii społecznej. Bogaci z bogatymi, a biedni z biednymi. Św. Jakub ostrzega swoich słuchaczy przed segregacją ludzi i odrzucaniem tych najsłabszych.

Niedziela” „Braterstwo” Kościół ma wychodzić poza siebie. Ma wychodzić na peryferie, jakiekolwiek by one były, ale wychodzić” – te znane słowa papieża Franciszka autor przywołuję na początku nie bez powodu. Wcześniej Benedykt XVI napisał, że Kościół ze swej istoty jest obszarem otwartym. Tę myśl powtarza też metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz w tym numerze Niedzieli, mówiąc: „Kościół jest posłany do wszystkich”. Do wszystkich…

W „Gościu Niedzielnym” –  „Miasto pełne Boga” O ewangelizacji w dużych miastach, modlitwie w metrze i jedzeniu z ręki Boga mówi o. Remigiusz Recław SJ, znany rekolekcjonista, duszpasterz wspólnot charyzmatycznych. O ewangelizacji ludzi, którzy są już przy Kościele mówi: Trzeba formować ludzi, którzy są już przy kościele, ale w taki sposób, by oni przyprowadzali innych.