29 sierpnia 2021 r.

Polecamy dwie niezwykłe książeczki: „Nie porzucajmy Wiary. 10 powodów, dla których warto zostać w Kościele” To książeczka pomagająca rodzicom i dziadkom, w umocnieniu w wierze naszych dzieci a także pomoc w ewangelizacji osób słabnących w wierze.

Prymas Tysiąclecia. Kardynał Stefan Wyszyński” Wydana specjalnie z okazji beatyfikacji przybliżająca nam postać Prymasa.  Książeczki po 3 zł

 

Dziś w „Idziemy” –  „Skuteczna modlitwa” Często ludzie pytają mnie: „Jak się modlić, aby na pewno być wysłuchanym?”. Chodzi o to, aby wskazać im taką modlitwę, która zawsze jest stuprocentowo skuteczna. To jest jedno z tych pytań, na które zupełnie inaczej odpowiada się umysłem, inaczej sercem. Nie dlatego, żeby były jakieś dwie prawdy, z których jedną poznajemy umysłem, a drugą sercem. Prawda poznawana tymi dwoma sposobami jest ta sama, a oba sposoby jej poznawania wzajemnie się warunkują i uzupełniają.   Oraz:

Był dla nas wzorem” – Uczył, integrował i sam był przykładem – mówili przedstawiciele licznych środowisk diecezji warszawsko-praskiej, żegnając abp. Henryka Hosera SAC. Obszerne sprawozdanie z pogrzebu, a także co mówi o Arcybiskupie Ojciec Święty Franciszek.

Niedziela” „Od hrabianki do franciszkanki?” Zamieniła hrabiowski pałac na ubogą celę zakonną. 12 września zostanie beatyfikowana z prymasem kard. Stefanem Wyszyńskim, z którym połączyło ją Dzieło Lasek. Niewidoma Róża Czacka swoje kalectwo odczytała jako dar Boży, który pozwolił jej odkryć powołanie i odnaleźć szczęście w służbie niewidzącym.

W „Gościu Niedzielnym” –  „Jak obudzić olbrzyma?” Siłą napędową parafii są wspólnoty. To one wybudzają z letargu, leczą z minimalizmu i sprawiają, że Kościół przestaje być urzędem, a staje się żywym organizmem. Czy tak jest wszędzie? Ja tam nie lubię wspólnot – w przypływie szczerości wyrwało się pewnemu proboszczowi. – Nieustannie czegoś ode mnie chcą. Ciągle jakieś klucze od salek… Hm, czy nie taki właśnie Kościół przetrwa?

W „Małym Gościu Niedzielnym” ZAŚLEPKA NA SMARTFONA LUB LAPTOPA. Wystarczy, że przykleisz ją np. na smartfona i w każdej chwili możesz odsłonić lub zasłonić aparat.