12 września 2021 r.

Dziś, w dzień beatyfikacji szczególnie polecamy książkę: „Prymas Tysiąclecia. Kardynał Stefan Wyszyński” Ta wydana specjalnie z okazji beatyfikacji przybliżająca nam postać Prymasa.  Cena to tylko 3 zł.

Tych którzy czekali na książkę „Nie porzucajmy Wiary. 10 powodów, dla których warto zostać w Kościele”, której ostatnio zabrakło informujemy, że książka jest już w kiosku i cena jak poprzednio tylko 3 zł.

Dziś w „Idziemy” –  „Zanurzeni w modlitwie” Ksiądz Kazimierz Seta opowiada o swojej obecnej parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonce gdzie wierni szczególnym kultem otaczają Jezusa Eucharystycznego i Maryję. W parafii działają prężnie 3 wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej, 6 kręgów Kościoła Domowego, młodzież z Ruchu Światło-Życie, Odnowa Duchu Świętym oraz Grupa Charytatywna. Polecamy też:

Patron na nasze czasy. Dziś szczególnie potrzebujemy beatyfikacji, chcemy prosić Prymasa Tysiąclecia, by tak jak kiedyś bronił Kościoła w Polsce przed komunizmem i dziś stanął w Jego obronie. Wspomnienie o błogosławionych, którzy dziś będą beatyfikowani i o cudach będących świadectwem Ich świętości.

Niedziela” „Szatan pokonany” Historia Anny jest dowodem na to, że Bóg może człowieka wyciągnąć z każdej trudnej życiowej sytuacji i dać mu spełnione, szczęśliwe życie. Trzeba tylko się nawrócić.

W „Gościu Niedzielnym” –  „Krzyż, który mówi” Słowa, które Francesco Bernardone usłyszał pod XII-wieczną ikoną, zmieniły całe jego życie. Oto kilka krucyfiksów i wyobrażeń Ukrzyżowanego, które najbardziej do nas przemawiają.

Miał wówczas 25 lat i swawolne życie lekkoducha za sobą. W 1206 r. w maleńkim umbryjskim kościółku św. Damiana padł na kolana przed XII-wieczną ikoną Ukrzyżowanego. Usłyszał: „Franciszku, idź i napraw mój Kościół, który jest w ruinie!”

W „Małym Gościu Niedzielnym” ZAŚLEPKA NA SMARTFONA LUB LAPTOPA. Wystarczy, że przykleisz ją np. na smartphona i w każdej chwili możesz odsłonić lub zasłonić aparat.