Ogłoszenia parafialne, XXII Niedziela Zwykła, 29 sierpnia 2021r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XXII tydzień zwykły. 1 września przypada 82. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy w dniu o poległych w czasie wojny, a zwłaszcza Kampanii Wrześniowej. Jest to również dzień nieobowiązkowego już wspomnienia liturgicznego bł. Bronisławy, polskiej zakonnicy z XIII w., mistyczki, ksieni norbertanek w Krakowie.

2. W piątek 3 września przypada obowiązkowe wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Jest to również pierwszy piątek miesiąca, w związku z czym będzie możliwość spowiedzi podczas mszy świętych rano i wieczorem i dodatkowo od 17.00 i w zależności od potrzeby po mszy wieczornej. W związku z początkiem nowego roku szkolnego przypominamy o spowiedzi zwłaszcza dzieciom, młodzieży, a także ich rodzicom. Wzorem lat ubiegłych w przyszłą niedzielę zostaną rozdane dzieciom dzienniczki uczestnictwa w życiu religijnym.

3. Zgodnie z dekretem biskupa ordynariusza od 26 sierpnia w naszej parafii duszpasterskie obowiązki wikariusza podjął ks. Przemysław Połomski. Ksiądz Przemysław, jak było to już tydzień temu ogłaszane, jest prezbiterem od 11 lat. Pierwszą posługę jako wikariusz pełnił w sąsiedzkiej parafii Niepokalanego Serca Maryi w Otwocku-Śródborowie, a następnie w parafii NMP Matki Łaski Bożej w Halinowie, skąd po 6 latach przybywa do nas.

Księże Przemku,

życzymy udanej, a zwłaszcza owocnej w Bożą łaskę posługi, abyś prowadząc powierzonych Ci ludzi do Boga sam się uświęcał i osobiście czuł spełniony. Ponieważ rozpocząłeś posługę w uroczystość NMP Częstochowskiej, życzymy, aby Jasnogórska Pani, Matka Miłosierdzia i nas wszystkich, wypraszała Ci potrzebne dary i otaczała swym macierzyńskim płaszczem.

Szczęść Boże.

  1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca; po Mszy wieczornej spotykanie Kół Żywego Różańca.
  2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej…
  3. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Leszka Dąbrowskiego. Wieczny odpoczynek
  4. Solenizantom i jubilatom, a przede wszystkim młodzieży i dziatwie szkolnej życzymy obfitych łask na rozpoczynający się rok szkolny.