Ogłoszenia parafialne, XXI Niedziela Zwykła, 22 sierpnia 2021r.

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XXI tydzień zwykły. Przypadają w nim następujące święta i wspomnienia: we wtorek 24 sierpnia – św. Bartłomieja, Apostoła; 26 sierpnia – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej; w tym dniu będzie dodatkowa Msza św. o godz. 9.00; w piątek 27 sierpnia – św. Moniki; w sobotę 28 sierpnia – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
  2. W zeszłą niedzielę zbieraliśmy podpisy w związku z petycją o zmianę daty obchodu Dnia Ojca. Należy uznać, że akcja została uwieńczona sukcesem, gdyż złożono przeszło 80 podpisów. W tym tygodniu zostaną one przesłane do Pani Marszałek Elżbiety Witek, więc dziś można jeszcze je składać na wyłożonych pod chórem listach, jeśli ktoś nie zrobił tego w zeszłą niedzielę.
  3. Zgodnie z dekretem biskupa ordynariusza od 26 sierpnia posługę wikariusza w naszej parafii podejmie ks. Przemysław Połomski, prezbiter z 11-letnim stażem. Ostatnią placówką Księdza Przemysława, z której przybywa, była parafia NMP Matki Łaski Bożej w Halinowie.
  4. Oznacza to, że dzisiejsza niedziela jest ostatnią, podczas której posługę wikariusza sprawuje ks. Łukasz Trzaska. Była to piękna, ofiarna, zapadająca w pamięć czteroletnia praca, podczas której Ksiądz Łukasz, jako neoprezbiter, zdobywał duszpasterskie szlify. Nie ulega wątpliwości, że na kolejnej placówce, czyli w parafii św. Feliksa z Kantalicjo w Warszawie, zostaną one zauważone i docenione.

Księże Łukaszu,

dziękujemy Bogu za Twoją osobę i posługę.

Życzymy wszystkiego najlepszego na nowej placówce.

W naszej parafii jesteś zawsze mile widziany.

 

  1. Solenizantom i jubilatom XXI tygodnia zwykłego życzymy wielu łask Bożych i opieki NMP Częstochowskiej.