Ogłoszenia parafialne, Uroczystość Wniebowzięcia NMP, 15 sierpnia 2021r.

  1. Dzisiejszą uroczystością Wniebowzięcia NMP rozpoczynamy XX tydzień zwykły. Przypadają w nim następujące wspomnienia: we wtorek 17. sierpnia – św. Jacka, prezbitera; w piątek 20. sierpnia – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła; w sobotę 21. sierpnia – św. Piusa X, papieża.
  2. Centrum Życia i Rodziny zwróciło się z prośbą o wzięcie udziału w kampanii przeniesienia obchodów Dnia Ojca z 23. czerwca na 19. marca. Obecna data obchodów jest dość przypadkowa, bez uzasadnienia historycznego i religijnego. Jedynym krajem na świecie, który obchodzi Dzień Ojca 23. czerwca jest Nikaragua. W krajach uważanych za chrześcijańskie obchód ten przypada w uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, czyli 19. marca. Mamy okazję zmienić datę obchodu, gdyż stosowna petycja została wystosowana do Marszałek Sejmu P. Elżbiety Witek i uzyskała także przychylność poszczególnych członków Episkopatu Polski z naszym biskupem ordynariuszem łącznie, a ponadto wpisuje się w obchody ustanowionego przez papieża Franciszka Roku św. Józefa. Akcję poparło już 30 tys. osób. Na stolikach pod chórem wyłożone są odpowiednie listy do zbiórki podpisów. Więcej informacji można znaleźć na stronach www.DzienOjca.pl i www.czir.org.
  3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 10.30 odbędzie się pożegnanie ks. Łukasza. W związku z tym przygotowywany jest okolicznościowy album. Gdyby ktoś chciał złożyć w nim swój upamiętniający wpis, może to zrobić w parafialnym sklepiku po Mszy św.
  4. W piątek 13. sierpnia, po długiej i ciężkiej chorobie, zmarł abp. Henryk Hoser, który w latach 2008-2017 był ordynariuszem naszej diecezji, a później jej seniorem, zasłużony nie tylko dla diecezji warszawsko-praskiej, ale także dla krajów afrykańskich, w których posługiwał jak misjonarz i wizytator apostolski. Msza św. żałobna odbędzie się w naszej katedrze 19. sierpnia o godz. 18.00 i 20. sierpnia o godz. 12.00. Natomiast z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Janina Niemira. Polecamy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
  5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki świętych patronów.