15 sierpnia 2021r.

Dziś w „Idziemy” –  „Powołani do świętości” Wszyscy jesteśmy powołani do życia w świętości, trwania w Bożej łasce, jako przybrane Boże dzieci. Ale czy o tym pamiętamy, czy walczymy o to, Aby w łasce trwać.

Nieraz ludzie bagatelizują grzech, mówiąc: „Bóg jest łaskawy. I tak mi przebaczy”. Owszem, kiedy przyjdziemy w pokorze, odwracając się szczerym sercem od grzechu, to – tylko wtedy – przebaczy. Ale gdy uświadomimy sobie, jak wielką cenę zapłacił Jezus, przechodząc mękę i śmierć na krzyżu, aby wyjednać dla nas przebaczenie grzechów powinniśmy spojrzeć zupełnie inaczej. Z bojaźnią. Nie z paraliżującym lękiem, ale z szacunkiem i respektem oraz wielką wdzięcznością. I nie grzeszyć.

Niedziela” „Było, ale nie minęło” W tradycyjnej interpretacji spotkanie na górze Tabor było po to, aby uczniowie na Górze Oliwnej nie poddali się i nie popadli w rozpacz po odejściu Jezusa. Analogicznie można analizować Światowe Dni Młodzieży 1991, które 30 lat temu odbywały się na Jasnej Górze. To niewyczerpane źródło siły i doskonała „szczepionka” przeciw zniechęceniu i rezygnacji wobec wyzwań, które stawia nowa odsłona walki o człowieka. Wspaniały lek, szczepionka na dzisiejsze czasy.

W „Gościu Niedzielnym” –  „Kierunek niebo!” Gdzie Maryja przebywała po wniebowstąpieniu Syna? Czy dotknęło ją żądło śmierci? Wniebowzięcie to pasjonująca opowieść o tym, że rzeczywistość grzechu ma realny wpływ nie tylko na naszą duszę, lecz także na ciało. I o tym, że ostatnie słowo zawsze należy do Boga.

W „Małym Gościu Niedzielnym” Naklejka na rower, motor, lub samochód i miejsca, które warto zwiedzić w czasie wakacyjnych wędrówek.

Dziś wszystkie książki o tematyce maryjnej z 30% rabatem od detalicznej ceny katalogowej.