Ogłoszenia parafialne, XIX Niedziela Zwykła, 8 sierpnia 2021r.

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 19. tydzień okresu zwykłego. Przypadają w nim następujące liturgiczne wspomnienia: w poniedziałek 09. sierpnia – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy; we wtorek 10. sierpnia – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; w środę 11. sierpnia – św. Klary, dziewicy; w sobotę 14. sierpnia – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.
  2. W przyszłą niedzielę zaś przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP, w tradycji polskiej zwana świętem Matki Boskiej Zielnej i podczas mszy świętych błogosławimy zioła i kwiaty. Jednocześnie jest to święto patronalne naszej diecezji – oddajemy cześć Wniebowziętej Dziewicy jako Matce Boskiej Zwycięskiej na pamiątkę bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej cudem nad Wisłą. W tym roku przypada 101. rocznica. Liturgiczny obchód uroczystości Wniebowzięcia rozpoczyna się wieczorem w sobotę i w naszej parafii będzie sprawowana Mszę św. 14. sierpnia o godz. 19.15 z udziałem wspólnot neokatechumenalnych, na którą zapraszamy wszystkich chętnych.
  3. W tym tygodniu, 14. sierpnia, wśród licznych pielgrzymek dociera na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Warszawsko-Praska. W miniony czwartek pątnicy przechodzili przez naszą parafię. Prośmy o pomyślną pogodę i bezpieczeństwo dla pątników, pamiętając, że kierownikiem pielgrzymki jest ks. Dariusz Bala.
  4. W czwartek 12. sierpnia po Mszy św. wieczornej odbędzie się nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. W piątek 13. sierpnia po Mszy wieczornej odbędzie się nabożeństwo fatimskie.
  1. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz poszkodowanych w wyniku powodzi i nawałnic.
  2. Solenizantom i jubilatom 19. tygodnia okresu polecamy Miłosierdziu Bożemu. Zaś wszystkim parafianom i przebywającym gościom życzymy udanej niedzieli i takiegoż tygodnia.