8 sierpnia 2021r.

Dziś w „Idziemy” –  „Dekalog X – Płock” W Płocku Ojciec Święty kontynuował wezwanie rozpoczęte we Włocławku. „Nie pożądaj” Pożądanie rzeczy opanowuje tak serce ludzkie, że nie ma w nim już niejako miejsca na dobra wyższe, duchowe – mówił św. Jan Paweł II 7 czerwca 1991 r. w Płocku. W tym mieście spotkał się też między innymi z więźniami.

W numerze również o sektach: Niektóre sekty działają łudząco podobnie do ruchów kościelnych, więc początkowo nie budzą podejrzeń. Jak je rozróżnić? Ich cechy charakterystyczne: odcinanie się od innych, tworzenie odrębnych grup, czasem radykalnych. Główna cecha, pojawiająca się w wielu sektach, jest destrukcja wcześniejszych relacji, związków, rodziny, wspólnot. Guru sekt dążą do zerwania wszelkich połączeń ze światem.

Niedziela” „Charyzmatycy nadzieja czy zagrożenie?” Charyzmatycy, mówienie językami, proroctwa, a z czasem uzdrawiania i innych. To nowe wspólnoty Kościoła. Jakie znaczenie ma ich działanie w Kościele. Nikt w pierwotnym Kościele nie próbował kwestionować autentyczności charyzmatów. Jedynym problemem było, w jaki sposób z nich korzystać.

Oraz „ Święty jest znakiem” Najwspanialszym przejawem wiary jest świętość życia. Od świętych powinniśmy się zatem uczyć wierności Chrystusowi, bo są oni świadkami wiary.

W „Gościu Niedzielnym” –  „Pod stopami braci” 800 lat temu odszedł do nieba „ten, który płakał”. W chwili jego śmierci współbrat ujrzał zsuwającą się zza chmur drabinę. Gdy otwarto jego grobową kryptę, kościół wypełniła przepiękna woń. Panie, Panowie: tak pachnie świętość!

Oraz:  „Kaznodzieje 2021” jak polscy katolicy oceniają to, co słyszą z ambony. Czy rzeczywiście jest w tej dziedzinie kryzys, czy też mamy do czynienia na przykład ze zmianą oczekiwań ze strony słuchaczy?”. Po 24 latach warto ten znak zapytania ponowić, choćby w kontekście 800. rocznicy śmierci założyciela Braci Kaznodziejów.

W „Małym Gościu Niedzielnym” Naklejka na rower, motor, lub samochód i miejsca, które warto zwiedzić w czasie wakacyjnych wędrówek.

Zachęcamy do kontaktu w czasie sierpniowego wypoczynku z książką katolicką.

W loterii książkowej zebraliśmy 300,00 zł na pojazdy dla misjonarzy.