Ogłoszenia parafialne, XVIII Niedziela Zwykła, 1 sierpnia 2021r.

  1. Dzisiaj przypada 18. Niedziela zwykła i jednocześnie pierwsza niedziela sierpnia, miesiąca trzeźwości narodowej, w związku z czym zachęcamy do abstynencji, zwłaszcza że w sierpniu podejmowany jest przez w naszej Ojczyźnie trud pielgrzymowania na Jasną Górę.
  2. Po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się nabożeństwo i procesja eucharystyczna. Dziś, zgodnie z zapowiedzią zbiórka do puszek przed kościołem dla ofiar kataklizmów
  3. Dziś przypada także 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwach o ofierze, jaką złożyli powstańcy.
  4. W poniedziałek, 02. sierpnia można uzyskać pod zwykłymi warunkami tzw. odpust Porcjunkuli, nawiedzając kościół parafialny, odmawiając Ojcze nasz i Wierzę w Boga. W środę 04. sierpnia przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya. Natomiast w piątek 06. sierpnia obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego.
  5. W tym tygodniu w poniedziałek po Mszy św. wieczornej odbędzie się nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
  6. Z racji pierwszego piątku miesiąca spowiedź od godz. 17.00.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca o 16.00 katecheza przedchrzcielna, a o 17.00 różaniec.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.