1 sierpnia 2021r.

Dziś w „Idziemy” –  „Dekalog IX – Włocławek” W trzydziestą rocznicę towarzyszymy Św. Janowi Pawłowi w jego czwartej pielgrzymce do ojczyzny. We Włocławku papież przypominał „Nie pożądaj żony..” mówiąc „Nie tylko nie cudzołóż, ale również Nie pożądaj. Nie daj się opanować „Człowiekowi cielesnemu” 1Kor 3,3. Tu również Ojciec Święty wspomniał Ks. Popiełuszkę którego nazwał „Patronem naszej obecności w Europie za cenę ofiary z życia.

W numerze również w nawiązaniu do sobotniego wspomnienia św. Ignacego Loyoli o zakonie jezuitów.

Niedziela” „Kim bylibyśmy bez nich?” Na temat Powstania Warszawskiego wciąż toczą się gorące spory. Czy stać nas na to, by choć trochę wznieść się ponad jednostronne narracje, kategoryczne osądy – i po prostu być blisko ludzi tamtego czasu? Pamięć o Powstaniu Warszawskim nie powinna się ograniczać do tłumnie wyśpiewywanych 1 sierpnia powstańczych pieśni.    Oraz „ Życie w niedoczasie” Skracamy godziny snu, rezygnujemy z odpoczynku i niejednokrotnie pracujemy nawet w czasie urlopu. Współcześnie dużo łatwiej nam jest dać jałmużnę w postaci pieniędzy, żywności czy przedmiotów niż podzielić się godziną z własnej doby. Nie zapominajmy o wypoczynku.

W „Gościu Niedzielnym” –  Kto i czego może się nauczyć od świętego proboszcza z Ars – Jana Vianneya, o przyczynach odwracania się młodych od Kościoła.

A w wakacyjnym cyklu rzymski kościół św. Andrzeja na Kwirynale – miejsce zakończenia ziemskiej wędrówki św. Stanisława Kostki.

W „Małym Gościu Niedzielnym” Naklejka na rower, motor, lub samochód i miejsca, które warto zwiedzić w czasie wakacyjnych wędrówek.

Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na środki transportu dla misjonarzy, w ramach akcji, 1 grosz za jeden kilometr. W dniach 18-25 lipca 2021 obchodzimy 22. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Dziś ponownie mamy okazję przyłączyć się do tej akcji biorąc udział w loterii książkowej. Losy w kiosku, każdy los z nagrodą, nie ma przegranych.