18 lipca 2021r.

Dziś w „Idziemy” – „Ostatnia próba Kościoła” Daje się zauważyć zwiększające się prześladowanie Kościoła, ataki na kapłanów, nie tylko w świecie, ale także w naszej ojczyźnie. W świetle tych wydarzeń, Ojciec Jacek Salij stawia pytanie: Skoro wyznawcy Chrystusa wystawieni są na prześladowania, a co gorsza, nawet nam grozi załamanie w wierze i odejście, to co znaczą słowa Chrystusa: „Jam zwyciężył świat”?        A także  

     „Czego oczekujemy od kapłanów?Jacy mają być nasi kapłani? Pobożni, wykształceni? A może sprawni administratorzy parafii i budowniczy kościołów? Otwarci i bezpośredni czy zachowujący dystans? Osoby znane i zaangażowane w życie Kościoła, odpowiadają czego oczekują od swoich kapłanów i duszpasterzy.

 

Niedziela” „Modlitwa słowem Jezus” Jest taka modlitwa ograniczona  do jednego, lub kilku słów. Jest to Modlitwa Serca, która uważana jest za Nieustającą Modlitwę, którą apostoł Paweł opisuje w Nowym Testamencie. Teofan Rekluz uznał Modlitwę Jezusową za silniejszą niż wszystkie inne modlitwy. O tym, jak żyć w pełni każdą chwilą, czy przy ruchliwej ulicy można w ciszy rozmawiać z Bogiem i na czym polega fenomen medytacji chrześcijańskiej z s. Rachel rozmawia Łukasz Krzysztofka.

 

W „Gościu Niedzielnym” –  Olbrzymią medialną burzę, wywołało odkrycie „masowych grobów” dzieci indiańskich ze szkół, prowadzonych między innymi przez misjonarzy. To bolesne rany, tygodnik próbuje podać więcej danych o tej tragedii. Oblaci z Kanady wyjaśniają, jaka jest prawda o odkrytych grobach indiańskich dzieci i jakie są przyczyny podpalania kościołów w tym kraju.

A w wakacyjnym cyklu tama we Włocławku – miejsce związane z męczeńską śmiercią ks. Jerzego Popiełuszki.

 

W „Małym Gościu Niedzielnym” Naklejka na rower, motor, lub samochód i miejsca, które warto zwiedzić w czasie wakacyjnych wędrówek.

 

Zachęcamy do zabrania ze sobą dobrej książki katolickiej na letnie wyjazdy. Książka katolicka, to wspaniała pamiątka, upominek, i pomoc ewangelizacyjna, oraz miły i pożyteczny sposób na niepogodę.

Jest wakacyjny różaniec i Oremus na sierpień.

Na przyszłą niedzielę w ramach zbiórki na pomoc w zdobyciu środków transportu dla misjonarzy, przeprowadzimy loterię książkową.