11 lipca 2021r.

Zachęcamy do zabrania ze sobą dobrej książki katolickiej na letnie wyjazdy. Książka katolicka, to wspaniała pamiątka, upominek, i pomoc ewangelizacyjna, oraz miły i pożyteczny sposób na niepogodę.

Jest już lipcowy różaniec i Oremus na sierpień.

       Dziś w „Idziemy” – „Dekalog VI – Łomża” Dziś, gdy obserwujemy coraz większy rozpad małżeństw, a także wzrost ilości związków żyjących bez ślubu jakże aktualne staje się nauczanie św. JP II wygłoszone podczas mszy sprawowanej w Łomży. „Co stało się z przykazaniem: „Nie cudzołóż” w naszym polskim życiu? – stawiał pytania do narodowego rachunku sumienia Jan Paweł II”   .          A także  

Nie ręką ludzką uczynionyBóg przemawia do nas na wiele sposobów, również przez obrazy „nie ręką ludzką uczynione”. – mówi prof. Zbigniew Treppa z Zakładu Antropologii Obrazu Uniwersytetu Gdańskiego.

Jest wiele dzieł, co do których historycy, uczeni, i inne znakomite osobistości, wyrażają opinię, że do dziś nie ma takiej techniki, takich farb, materiałów, aby stworzył je człowiek. Wśród nich Całun Turyński, obraz Matki Bożej z Gwadelupe i inne.

Niedziela” „Pomóżmy im wrócić do domów” W Nowej Białej panuje cisza jak w gorące niedzielne popołudnie, a jest środek tygodnia. Mieszkańcy snują się bez słów. Dwa wozy strażackie ospale pomrukują. Wszędzie zwęglone kawałki drewna. Szacuje się, że z Nowej Białej zostanie wywiezione nawet 50 ton gruzu. Gdyby to wszystko wydarzyło się nocą, to w tym domu byłoby 10 trupów – mówi Magda. Jest w piątym miesiącu ciąży. Rozpatrując dziś tragedię trzeba wspomnieć o niesamowitych zdarzeniach, które się działy. Ogień dochodząc do kapliczki św Józefa, zawrócił. W doszczętnie spalonym domu ocalała szopka ze św Rodziną i figurka Najświętszego serca Pana Jezusa. Gdy ksiądz wyszedł z monstrancją, wiatr zmienił kierunek i ogień nie przenosił się na następne domy.

W „Gościu Niedzielnym” –  „Szata, która zdobi” Szkaplerz płócienny musi być nałożony przez kapłana. Później można go zastąpić medalikiem szkaplerznym. Nosi się go dniem i nocą, do końca życia. O wyjątkowych dwóch kawałkach płótna i związanych z nimi obietnicach Maryi mówi karmelita bosy o. Krzysztof Piskorz, moderator Rodziny Szkaplerznej Warszawskiej Prowincji.

W „Małym Gościu Niedzielnym” Naklejka na rower, motor, lub samochód i miejsca, które warto zwiedzić w czasie wakacyjnych wędrówek.