Ogłoszenia parafialne, XIII Niedziela Zwykła, 27 czerwca 2021r.

  1. Dzisiaj wypominki o 17 i nabożeństwo czerwcowe o 17.30.
  2. W tym tygodniu:

Poniedziałek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

Wtorek – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Taca przeznaczona na konserwację Bazyliki Świętego Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.

Sobota – święto św. Tomasza, Apostoła.

  1. W przyszłą niedzielę błogosławieństwo kapliczek szensztackich, adoracja i procesja eucharystyczna po mszy o 10.30.
  2. Od 1 lipca msze święte odprawiamy według grafiku wakacyjnego. W dni powszednie o 7 i 18 a w niedziele o 7, 9, 10.30 i 18. W tym roku nie będzie mszy o 20 w niedzielę.
  3. Biskup Romuald Kamiński zwolnił z dniem 1 lipca ks. Dariusza Balę z urzędu proboszcza Parafii Miłosierdzia Bożego w Otwocku – Ługach i mianował proboszczem Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Nowym Dworze Mazowieckim. Nowym proboszczem naszej parafii został mianowany ks. Krzysztof Filipowicz. Pożegnanie obecnego ks. Proboszcza odbędzie się w niedzielę 4 lipca podczas mszy o 10.30, natomiast powitanie nowego proboszcza w niedzielę 11 lipca podczas mszy o 10.30.
  4. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się w naszej parafii:

Tomasz Kozłowski, kawaler z par. tut. I Karolina Renata Moczulska, panna z Parafii św. Wita w Karczewie. Zapowiedź pierwsza.

Mariusz Emil Cabaj, kawaler z Par. Nawrócenia św. Pawła w Skórcu i Patrycja Panasiewicz, panna z par. tut. Zapowiedź druga.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o informację. Narzeczonych polecamy modlitwie wszystkich parafian.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  2. W tym miesiącu odeszli do wieczności: śp. Roman Jan Soszka, Andrzej Krasnowski, Robert Wróbel. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.