27 czerwca 2021r.

Zachęcamy do zakupu dobrej książki katolickiej. Czy wiesz, że dobra katolicka książka, to wspaniały upominek, lub pamiątka.

Rozpoczynają się wakacje, urlopy, wycieczki. Warto zabrać ze sobą dobrą książkę, która umili nam wolny czas, a także przekazana komuś w podarunku może być wspaniałą formą ewangelizacji.

 

Dziś w „Idziemy” – „Dotyk Nieba” W łódzkim kościele oo. Jezuitów Najświętszego Serca Jezusowego 19 czerwca odbyło się I Ogólnopolskie Forum Charis. Uczestniczyć można było stacjonarnie u jezuitów w Łodzi i online. Charis – czyli „łaska” lub „strumień łaski” – to nowa służba koordynująca wszystkie grupy i wspólnoty charyzmatyczne istniejące w Kościele katolickim. Artykuł opisujący wydarzenie z załączonymi zdjęciami, zachęcamy do włączenia się w jedność uwielbienia Boga.   A także

Księżowskie translokaty, czyli informacja o przesunięciach proboszczów i wikariusz w naszej diecezji na rok 2021.

 

Niedziela” „Skromny pracownik Winnicy Pańskiej” 29 czerwca 1951 r. sędziwy kardynał Michael von Faulhaber, arcybiskup Monachium i Fryzyngi, wyświęcał nowych kapłanów. Wśród nich byli dwaj bracia Ratzinger – Georg, starszy z nich, i młodszy, 24 letni Joseph, późniejszy papież Benedykt XVI. Mówiono o Nim „Jan Paweł II otworzył serca, Benedykt XVI je napełniał. O trudnej drodze pontyfikatu, o jego życiu i o zdradzie, która Go spotkała. Wiele nowych wyznań i wiadomości.

 

W „Gościu Niedzielnym” –  historia relikwii świętych Piotra i Pawła, o atmosferze jaką dziś przepełnione są miejsca, gdzie nauczali.

A także początek cyklu wakacyjnego – o miejscach, w których polscy święci i błogosławieni odchodzili do nieba..

 

W „Małym Gościu Niedzielnym” Naklejka na rower, motor, lub samochód i miejsca, które warto zwiedzić w czasie wakacyjnych wędrówek.