Ogłoszenia parafialne, XII Niedziela Zwykła, 20 czerwca 2021r.

  1. Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe o 17.30, spotkanie Rady Parafialnej o 19.00 w salce na plebanii oraz spotkanie młodzieży o 19.00 w świetlicy. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na stypendia dla księży studiujących za granicą.
  2. W tym tygodniu:

Poniedziałek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

Środa – przypada 16 rocznica święceń biskupich Pasterza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Czwartek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

  1. W przyszłą niedzielę wypominki o 17, nabożeństwo czerwcowe o 17.30.
  2. Nasz biskup Romuald Kamiński mianował ks. Łukasza Trzaskę wikariuszem Par. św. Feliksa z Kantalicjo w Warszawie – Marysinie Wawerskim oraz ks. Przemysława Połomskiego nowym wikariuszem naszej parafii. Ks. Łukasza pożegnamy uroczyście 22 sierpnia podczas mszy o 10.30 a ks. Przemysława powitamy 29 sierpnia również o 10.30.
  3. Od 1 lipca msze święte odprawiamy według grafiku wakacyjnego. W dni powszednie o 7 i 18 a w niedziele o 7, 9, 10.30 i 18. W tym roku nie będzie mszy o 20 w niedzielę.
  4. Od 26 czerwca w kościołach może być zajętych 75% miejsc. Ponadto od dzisiaj przestaje obowiązywać dyspensa od uczestniczenia we mszy świętej w niedziele i święta nakazane. Spowiedź w naszym kościele odbywa się już w konfesjonałach.
  5. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się w naszej parafii:

Mariusz Emil Cabaj, kawaler z Par. Nawrócenia św. Pawła w Skórcu i Patrycja Panasiewicz, panna z par. tut. Zapowiedź pierwsza.

Bartłomiej Rękawek, kawaler i Dominika Beksa, panna. Obydwoje z Par. MB Królowej Polski w Otwocku. Zapowiedź druga.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o informację. Narzeczonych polecamy modlitwie wszystkich parafian.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.