13 czerwca 2021r.

W piątek przeżywaliśmy wspaniałą uroczystość. W Krakowie biskupi a w  świątyniach całej Polski wszyscy Polacy poświęcili naszą Ojczyznę Sercu Jezusowemu. W sklepiku jest książka „Najświętsze Serce Jezusa. Nadzieja i ocalenie” w której jest oryginalny akt poświęcenia Polski, dokonany przed stu laty Sercu Jezusowemu. Są też akty poświęcenia Sercu Jezusa Siebie, Rodziny, Najbliższych i parafii.  Cena tylko 4 zł, lub 2 zł.

 

Dziś w „Idziemy” – Bądź chrześcijaninem naprawdę, nie tylko z nazwy. Nie bądź chrześcijaninem byle jakim – zachęcał Jan Paweł II w Rzeszowie 2 czerwca 1991 r. Te słowa jakże aktualne i dziś wypowiedział Papież podczas mszy beatyfikacyjnej O. Sebastiana Pelczara. Słowa Papieża zapisały się na stałe w naszych sercach wspominają uczestnicy spotkania.

I reportaż ze święceń kapłańskich nowych prezbiterów naszej diecezji.

 

Niedziela” „Panna z dobrego domu” Jaka była rodzina Matki Bożej? Jakie życie wiedli Anna i Joachim? Jak wychowywana była Maryja? Pismo Święte właściwie nic nam nie mówi o dzieciństwie Maryi. Nie znajdziemy w nim ani słowa o Jej narodzeniu i okresie dorastania. Nie oznacza to jednak, że nie istnieją takie teksty, które opisują życie Matki Bożej, w tym również Jej dzieciństwo oraz rodziców. Informacje na ten temat możemy zaczerpnąć z apokryfów. Najpierw jednak poświęćmy kilka zdań na to, by powiedzieć, czym one są.

 

Gość Niedzielny” –  polecam opowieść o kobiecie, której numer obozowy z Auschwitz ucałował papież Franciszek, a także reportaż o krakowskiej bazylice jezuitów, gdzie przed stu laty dokonano aktu ofiarowania Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

 

W „Małym Gościu Niedzielnym” Magnes z wizerunkiem Serca Jezusowego.