Ogłoszenia parafialne, X Niedziela Zwykła, 6 czerwca 2021r.

  1. Z Listu Pasterskiego Konferencji Episkopatu Polski:

Za kilka dni, 11 czerwca, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, biskupi zebrani na plenarnym zebraniu Konferencji Episkopatu uroczyście ponowią akt poświęcenia Polski Sercu Jezusa. W tym samym dniu zostanie on odnowiony we wszystkich polskich parafiach, które przygotowywały się do tego wydarzenia przez ostatnie miesiące. Chodzi o to, by w tym duchowym wydarzeniu mogła uczestniczyć cała wspólnota Kościoła i „aby wszyscy ludzie, pociągnięci do otwartego Serca Zbawiciela, z radością czerpali ze źródeł zbawienia”.

Dokładnie sto lat temu, 3 czerwca 1921 r., po odzyskaniu przez Polskę niepodległości biskupi dokonali aktu poświęcenia Ojczyzny Najświętszemu Sercu Jezusa. Nastąpiło to równocześnie z konsekracją świątyni Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie.

Za kilka dni ponowimy akt poświęcenia Najświętszemu Sercu Jezusa, dlatego, że osobiście i zbiorowo pragniemy oddać się w opiekę Bogu, który jest Miłością. W szkole Jezusa, który powiedział o sobie, że jest „cichy i pokornego serca” (Mt 11, 29), pragniemy się uczyć, jak stawiać czoło nowym wyzwaniom, jak podejmować odpowiedzialność za siebie i innych, jak kochać i służyć.

Zdajemy sobie sprawę, że nie ma innej drogi odnowy, jak nawrócenie, czyli zwrócenie się do Odkupiciela i Jego zranionego Serca, „przez które stało się nam zbawienie”. Pokornie prosimy Jezusa o przebaczenie i łaskę powrotu do Niego i Jego Ewangelii. Z ufnością powierzamy Mu Kościół i Ojczyznę, nas samych i wszystko, co nas stanowi. Wpatrzeni w Serce Jezusowe, z serca Wam błogosławimy.

  1. Dziś I niedziela miesiąca. Błogosławieństwo kapliczek szensztackich , adoracja i procesja eucharystyczna po mszy o 12, nabożeństwo czerwcowe o 17.30, przed kościołem zbiórka do puszki na świątynię Opatrzności Bożej. Gościmy dzisiaj ks. Michała Dziedzica, duszpasterza młodzieży w naszej diecezji, który głosi kazania. Po mszy wieczornej spotkanie młodzieży inicjujące Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w naszej parafii.
  2. W tym tygodniu:

Poniedziałek – nabożeństwo do św. Michała Archanioła po mszy wieczornej,

Wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej,

Czwartek – nabożeństwo do św. Jana Pawła II po mszy wieczornej,

Piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte o 7, 9 i 18. Koronka o 15 a następnie adoracja do 18. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.

Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

  1. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na remont dachu kościoła. Po mszy wieczornej Nabożeństwo Fatimskie,
  2. W oktawie Bożego Ciała adoracja Najświętszego Sakramentu od 17 do 18 a po mszy wieczornej procesje eucharystyczne wokół kościoła.
  3. Zgodnie z postanowieniem Komisarza Wyborczego w Warszawie, 13 czerwca 2021r. w Gminie Karczew odbędzie się referendum w sprawie odwołania Rady Miejskiej w Karczewie przed upływem kadencji. Głosować będzie można w lokalach wyborczych, w których mieszkańcy oddawali głosy w poprzednich wyborach samorządowych, prezydenckich i parlamentarnych. Głosowanie trwa od 7.00 do 21.00.
  4. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się w naszej parafii:

Krystian Aleksander Baliński, kawaler z par. tut. I Dominika Tejchman, panna z par. tut. Zapowiedź druga.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o informację. Narzeczonych polecamy modlitwie wszystkich parafian.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.