Ogłoszenia parafialne, Niedziela Trójcy Przenajświętszej, 30 maja 2021r.

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres przyjmowania Komunii Świętej wielkanocnej. Wypominki o 17.00, majowe o 17.30.
  2. W tym tygodniu:

Poniedziałek – święto Nawiedzenia NMP,

Wtorek – wspomnienie św. Justyna, męczennika,

Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte o 7, 9, 10.30 i 18. Po Mszy o 10.30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. W tym roku pójdziemy ulicami: Grota-Roweckiego, Bema, Sikorskiego, Maczka i Lecha. Zachęcamy do przyozdobienia mieszkań symbolami eucharystycznymi. Przez cały tydzień dawnej oktawy Bożego Ciała zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu przed mszą wieczorną (od 17.00) jako duchowe przygotowanie do Aktu Oddania Ojczyzny Sercu Pana Jezusa. Po mszach wieczornych w oktawie procesja eucharystyczna.

I Piątek – spowiedź od 15.30 do 21.

I Sobota – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. Konferencja przed chrztem o 16, Różaniec o 17. Po mszy wieczornej spotkanie KŻR.

  1. W przyszłą niedzielę błogosławieństwo kapliczek szensztackich, adoracja i procesja eucharystyczna po mszy o 12.00.
  2. 31 maja po mszy wieczornej Siostry Szensztackie ze Świdra, jak co roku zapraszają na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Wyruszamy o 19.00 sprzed kościoła. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  3. 1 czerwca (wtorek) rozpoczynamy Nabożeństwa Czerwcowe. Będą one odprawiane w dni powszednie po mszy wieczornej (ok. 18.30) a w niedziele i święta o 17.30.
  4. 3 czerwca (Boże Ciało) zapraszamy na mszę świętą o 9.00 w intencji ks. Łukasza z okazji 4 rocznicy święceń kapłańskich.
  5. Zapraszamy do naszej Biblioteki Parafialnej, która jest czynna w każdą środę od 18 do 19.30.
  6. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się w naszej parafii:

Krystian Aleksander Baliński, kawaler z par. tut. I Dominika Tejchman, panna z par. tut. Zapowiedź pierwsza.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o informację. Narzeczonych polecamy modlitwie wszystkich parafian.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  2. W tym miesiącu odeszli do wieczności: śp. Helena Woźniak i śp. Mariusz Gmur. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…