23 maja 2021r.

W środę Dzień Matki mamy karty ze specjalnymi życzeniami dla Mam

Zbliża się Dziecka trwają I Komunie Święte zachęcamy do zakupu dobrej książki religijnej jako upominek na te okazje.

   Prosimy o odbiór Oremusa, i Egzorcysty.

Nadal przyjmujemy zapisy na opracowaną przez ks. Józefa Gawła SCJ  pozycję Najświętsze Serce Jezusa. Będą b. atrakcyjne ceny.

                               

Dziś w „Idziemy” „W mocy Ducha” Charyzmaty nie są nagrodą za świętość. Są narzędziem do wykonywania Bożego planu. – mówi ks. bp. prof. Andrzej Siemieniewski, biskup pomocniczy diecezji wrocławskiej, Jakie są Charyzmaty? – Do Charyzmatów zalicza się powołanie do stanu kapłańskiego, ale także do małżeństwa. Jak rozpoznać w sobie Dar Charyzmatu, jak Go pielęgnować i rozwijać, aby nie roztrwonić Bożego Daru.

Czy warto czytać” pyta Ojciec Dariusz Kowalczyk SJ. Na tak zadane pytanie większość z nas żachnie się i odpowie  Czytanie kształci, rozszerza horyzonty. A co odpowiem na pytanie: Czy Ty czytasz? Ile książek przeczytałeś w tym roku? Czy czytasz prasę katolicką? Co! Odpowiem?!

 

Niedziela” „Wiosną powieje od charyzmatyków?” Pandemia wielu z nas oddaliła od kościoła – tego pisanego zarówno małą, jak i wielką literą. Z powodu obostrzeń sanitarnych wspólnoty zawiesiły swoje spotkania, ale i przed pandemią dało się zauważyć, że wiele tradycyjnych grup doświadcza kryzysu i nie są one tak liczne jak kiedyś. Może Kościół w czasach COVID-19 i zmasowanych ataków potrzebuje dla swej odnowy wspólnot charyzmatycznych? W czym tkwi ich popularność? Zapytaliśmy o to ich liderów.

 

Gość Niedzielny” –  „Veni Creator Spiritus” O najstarszym hymnie do Ducha Świętego, który powstał w zachodnim Kościele. W pierwszym dniu 1901 roku zaśpiewał Go Leon XII w imieniu całego Kościoła. Tego samego dnia, na drugim końcu świata w miejscowości Topika w USA, zanotowano pierwsze po wielu wiekach wylanie charyzmatów opisanych przez św. Pawła w I liście do Koryntian.

 

W „Małym Gościu Niedzielnym” z okazji trwającego Roku św. Józefa Droga Św Józefa ułożona na wzór Drogi Krzyżowej, oraz wyjątkowy dodatek – duży obraz z wizerunkiem opiekuna Jezusa oraz modlitwą za jego wstawiennictwem.