16 maja 2021r.

Ciekawe i pożyteczne książki, albumy to najlepszy upominek dla naszych pociech z okazji trwających I Komunii Świętych i zbliżającego się Dnia Dziecka, to także miły prezent dla naszych Mam. Mamy też karty z życzeniami specjalnie opracowane na Dzień Matki.

   Prosimy o odbiór Oremusa, Różańca i Egzorcysty.

W tym roku obchodzimy Jubileusz 100-lecia poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Z tej okazji proponujemy opracowaną ks. Józefa Gawła SCJ, 88 stronicową pozycję Najświętsze Serce Jezusa. Nadzieja i ocalenie. Przyjmujemy zapisy, cena będzie b. atrakcyjna, 4,00 zł, a dla osób kupujących jednocześnie tygodnik Idziemy tylko 2,00 zł.

                               

A w „Idziemy” „Aby znali Ciebie” Choć żył sto lat temu, wiedział jak bardzo potrzebne jest rzetelne nauczanie Ewangelii. W bazylice św. Jana na Lateranie 15 maja odbędzie się beatyfikacja o. Franciszka Marii Jordana od Krzyża, założyciela salwatorianów i salwatorianek. Kim był ten, który w dniu przyjęcia I Komunii Świętej ujrzał Ducha Świętego, kim są Salwatorianie jego duchowi synowie i córki?

Czy Ewangelia dopuszcza rozwody?” Jak rozumieć słowa Chrystusa o kategorycznej nierozerwalności małżeństwa „poza przypadkiem nierządu”? Bo przecież nie można udawać, że ich w Ewangelii nie ma… O małżeństwie katolickim, kiedy jest to małżeństwo sakramentalne, kiedy może dojść do stwierdzenia jego nieważności.

 

Niedziela” „Zeświecczenie na progu Kościoła” Już dekadę temu Benedykt XVI przestrzegał przed niebezpieczeństwami, które grożą Kościołowi. 10 lat temu na półprywatnym spotkaniu powiedział, że boi się trzech rzeczy: zeświecczenia biskupów i księży, wpływowych działań masonerii oraz prawodawstwa Unii Europejskiej. Dziś jego obawy nabrały realnych kształtów.

 

Dziś w „Gościu Niedzielnym” –  „Sto róż i jedno dziękuję.” Nasz parafianin ks. Andrzej Jakubaszek zaprasza do nowopowstałej na Grochowie parafii Świętej Rity.

 

W „Małym Gościu Niedzielnym” z okazji trwającego Roku św. Józefa Droga Św Józefa ułożona na wzór Drogi Krzyżowej, oraz wyjątkowy dodatek – duży obraz z wizerunkiem opiekuna Jezusa oraz modlitwą za jego wstawiennictwem.