Ogłoszenia parafialne, V Niedziela Wielkanocy, 2 maja 2021r.

  1. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca – błogosławieństwo kapliczek szensztackich, adoracja i procesja po mszy o 12.00.
  2. W tym tygodniu:

Poniedziałek – uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte jak w niedzielę. Nabożeństwo do św. Michała Archanioła po mszy wieczornej.

Wtorek – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona diecezji warszawsko-praskiej,

Czwartek – święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba,

Sobota – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

  1. W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej podczas mszy o godz. 10.30, 12.00 i 14.00. Podczas tych mszy do kościoła będą mogły wejść tylko dzieci komunijne, rodzice i rodzeństwo. Pozostali będą mogli uczestniczyć na zewnątrz. Za utrudnienia przepraszamy. Będzie dodatkowa Msza Święta o godz. 20.00. Ofiary na tacę będą przeznaczone na remont dachu kościoła i plebanii.
  2. Nabożeństwa Majowe są odprawiane w dni powszednie po mszy wieczornej o 18.30 a w niedziele i uroczystości o 17.30.
  3. Od 4 maja w naszym kościele będzie mogło przebywać 55 osób. Siadamy w dużych ławkach po 1 osobie.
  4. Alumn V roku Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej Przemysław Misior, syn Marka i Agnieszki Ewy ma przyjąć święcenia Diakonatu w dniu 22 maja 2021r. Kto wiedziałby o przeszkodach, dla których nie powinien przystępować do święceń proszony jest o zgłoszenie się do ks. Proboszcza. Naszego kleryka Przemka polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  5. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

Jakub Maciej Ostrowski, kawaler i Magdalena Kociszewska, panna, obydwoje z par. tut. Zapowiedź druga.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.