2 maja 2021r.

Zapraszamy do naszego sklepiku po karty z życzeniami na uroczystość I Komunii Świętej, i piękne upominki książkowe. Zapraszamy jest wybór.

   Świece Caritas,  to pomoc ubogim oczekującym na nasze wsparcie.

Jest kolejny numer Miłujcie się, kwietniowy Egzorcysta  i Oremus na maj.

                               

A w „Idziemy” „Jak czcić Maryję?” Maj miesiąc Matki Bożej, naszej Matki. Prof. Grzegorz Bartosik, ceniony mariolog, mówi nam jak się modlić za wstawiennictwem Maryi. Pan Jezus jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym Człowiekiem i jak każdy człowiek potrzebował Matki. My podobnie postrzegamy Maryję, przychodzimy do Niej z naszymi smutkami, radościami i problemami. Komu jak nie Matce mamy powierzyć nasze problemy, kto najwierniej przekaże je Bogu i wstawi się za nami.

Co po COVID-19?” Coraz więcej z nas przechorowało koronawirusa. Coraz częściej przekonujemy się, że groźna była nie tylko choroba, ale i następstwa. Jakie problemy po chorobie i gdzie szukać pomocy.

 

Niedziela” „Złodzieje dusz” wszystko na ogół zaczyna się od lidera, który… potrafi zachwycić. Ma w sobie coś, co imponuje. Może być ponadprzeciętnie inteligentny, charyzmatyczny, elokwentny. Może twierdzić, że zna sposoby na:… Niestety, czasami taka osoba okazuje się pozerem karmiącym się cierpieniem, które zadaje ludziom,  uzurpującym sobie prawo ingerowania w każdą dziedzinę życia ofiar.

Święty (nie) tylko dla mężczyzn”  Potrzebujemy nauczyciela, który ukaże nam właściwe rozumienie człowieczeństwa, męskości, bycia wiernym mężem, troskliwym ojcem. A w tym wszystkim św. Józef jest po prostu najlepszy!

 

Gość Niedzielny” – „Nowe wezwania litanii” W czerwcu ubiegłego roku Ojciec Święty polecił Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów dopisanie do formularza Litanii Loretańskiej trzech nowych wezwań: Mater misericordiae, Mater spei i Solacium migrantium. O znaczeniu tych tytułów, a także pełny aktualny tekst litanii.

 

W „Małym Gościu Niedzielnym” z okazji trwającego Roku św. Józefa Droga Św Józefa ułożona na wzór Drogi Krzyżowej, oraz wyjątkowy dodatek – duży obraz z wizerunkiem opiekuna Jezusa oraz modlitwą za jego wstawiennictwem.