25 kwietnia 2021r.

Niedługo okres I Komunii Świętych. W naszym kiosku są zaproszenia i karty z życzeniami, piękne upominki książkowe. Zapraszamy jest wybór.

   Jeszcze są świece Caritas,  dochód ze sprzedaży świec pomoże ubogim.

Jest kolejny numer Miłujcie się, Egzorcysta i Oremus na maj.

                               

A w „Idziemy” „Cztery tajemnice” Każdy wierzący jest zaproszony, by wypełniła się w nim modlitwa „uczyń serce moje według Serca Twego” o.R.Więcek SJ ukazuje nam tajemnicę czterech serc, którym spełniła się ta prośba. Są to serca Maryi, Marii Magdaleny, uczniów spotykających Jezusa w drodze do Emaus i św Siostry Faustyny. Warto tą naukę wziąć jako przewodnik swojego życia.

Kryzys powołanych” Nie ma konfliktu między tym, co proponuje nam Bóg, a tym, czego pragnie każdy z nas. – mówi ks. dr. Marek Dziewiecki, psycholog, wykładowca, rekolekcjonista, duszpasterz powołań rozważając kryzys powołań i rezygnacji z kapłaństwa.

 

Niedziela” YouTube odblokował Adorację Przez media w Polsce i na świecie przetoczyła się wielka fala oburzenia po tym, jak serwis internetowy YouTube zablokował kanał z transmisją Adoracji Najświętszego Sakramentu z Niepokalanowa. – W Polsce trwa ożywiona dyskusja na temat cenzury w mediach społecznościowych, a tu jeszcze afera z zablokowaniem kanału Adoracji Najświętszego Sakramentu w czasie, gdy mamy pandemię.

Czyściec daje nadzieję”  Życie po śmierci zawsze budzi zainteresowanie. Tematy z kategorii eschatologicznych wydają się jednak marginalizowane, bo uważane są za zbyt trudne, niezrozumiałe. Czy rzeczywiście?

 

Gość Niedzielny” – „O, gdybym wcześniej miała kierownika…” na podstawie słów św Siostry Faustyny tygodnik temat podejmujący rolę przewodnika duchowego w życiu każdego chrześcijanina, a w szczególności osób, które chcą podążać drogą Chrystusa. Przypomina, że Kto sam sobą kieruje, ten pobłądzi – nie ma innej możliwości.

 

W „Małym Gościu Niedzielnym” z okazji trwającego Roku św. Józefa Droga Św Józefa ułożona na wzór Drogi Krzyżowej, oraz wyjątkowy dodatek – duży obraz z wizerunkiem opiekuna Jezusa oraz modlitwą za jego wstawiennictwem.