Ogłoszenia parafialne, Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 4 kwietnia 2021r.

  1. Osiem początkowych dni okresu Wielkanocy stanowi oktawę Wielkanocy. Z tej racji w najbliższy piątek nie ma postu.
  2. Zapraszamy dzisiaj na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Nowennę o 15 a o 17.00 na uroczyste Nieszpory. Dziś dodatkowa Msza o 20.00.
  3. Jutro Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Msze Święte jak w niedzielę oraz Msza o 20.00. Koronka i Nowenna do Bożego Miłosierdzia o 15. Taca przeznaczona na KUL.
  4. W przyszłą niedzielę, obchodzoną jako Święto Miłosierdzia Bożego przypada nasz odpust parafialny. Sumę odpustową o 12.00 odprawi i kazanie wygłosi ks. Wojciech Pieniak, kapelan Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci. O 15.00 zapraszamy na Koronkę i Godzinę Miłosierdzia. Obowiązujące przepisy sanitarne wciąż nie pozwalają nam na zorganizowanie festynu z okazji odpustu.
  5. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przeżycia Triduum Paschalnego i Wielkanocy: liturgia, dekoracje, sprzątanie, etc.
  6. Dziękujemy również Państwowej Straży Pożarnej z Otwocka, która przekazała naszej parafii maseczki medyczne i płyny do dezynfekcji powierzchni. Maseczki są wyłożone na stolikach za ławkami.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  8. W imieniu kapłanów posługujących w naszej parafii życzymy, aby Święta Wielkanocne były czasem spotkania ze Zmartwychwstałym Jezusem. Niech On napełnia nasze serca radością i pokojem a blask Jego Zmartwychwstania niech rozprasza wszelkie mroki naszego życia. Niech wiara w obecność Zmartwychwstałego Jezusa czyni z nas prawdziwych Jego świadków wobec ludzi, których spotykamy na drodze swego życia.