4 kwietnia 2021r.

Zostało bardzo dużo świec Caritas –  trochę to smutne, że tak małe jest zainteresowanie pomocą dla najuboższych.

Jest kolejny numer Miłujcie się. 

                               

A w „Idziemy” „Autentyczny Grób Pański” Dnia 26 października 2016 r. odsłonięto Grób Pański odsuwając marmurową płytę, której dotykają i przy której modlą się pielgrzymi przybywający z całego świata. w czasie przesuwania płyty zupełnie zatrzymały się wszelkie pomiary elektroniczne, wszystkie skanery. A był to sprzęt najwyższej klasy! O tajemnicach Grobu Pańskiego opowiada uczestniczący w wydarzeniu ks. Klimas.

Po co nam relikwie?” Relikwie to doczesne pozostałości po świętych i błogosławionych, czyli zachowane ciało lub szczątki kości. Skąd wziął się kult relikwii? Jakie ma znaczenie w Kościele Katolickim, o tym opowiada Ks. prof. dr hab. Marek Tatar.

 

Niedziela„Stracone pokolenie?” Wydawało się nam, że nauczanie św. Jana Pawła II jest w Polakach zakorzenione bardzo głęboko. Tymczasem pokolenia wychowywane na przykładzie naszego papieża dziś często pozostają obojętne wobec jego nauczania albo je wręcz odrzucają. Czy istnieje jeszcze pokolenie JPII?

 

Gość Niedzielny” – „Maryjo, Ty powiedz, coś w drodze widziała?”. Jak brzmiałaby opowieść tej, która pierwsza zobaczyła Zmartwychwstałego? O zmartwychwstaniu oczami Marii Magdaleny. Polecamy również tekst „Jesteśmy Światło – Życie” czyli w setną rocznicę urodzin księdza Franciszka Blachnickiego redaktorzy Gościa Niedzielnego dają świadectwo o swoim przeżywaniu Oazy..

 

W „Małym Gościu Niedzielnym” IV stacja Drogi Krzyżowej. to ostatni smutny przystanek. Obok Golgoty znajdował się grobowiec wykuty w skale. Tam złożono umęczone ciało Pana Jezusa a żołnierze zabezpieczyli grób wielkim kamieniem. Opieczętowali wejście i z polecenia Piłata pełnili straż. Bali się, żeby nikt nie wykradł Jezusa…

Ile razy zapomniałem, że droga krzyżowa Jezusa, że Jego śmierć, że to wszystko stało się w piątek? To dlatego w piątek chrześcijanie poszczą, nie jedzą mięsa, odmawiają sobie tego, co bardzo lubią.