Ogłoszenia parafialne, Niedziela Palmowa, 28 marca 2021r.

  1. Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień, który jest poświęcony na wspomnienie Męki Chrystusa, poczynając od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy. Przy wejściu do kościoła można nabyć palmy. Wypominki o 16.45, Gorzkie Żale o 17.15.
  2. Spowiedź będzie możliwa: w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę przed poranną mszą świętą i podczas wieczornej mszy, Wielki Czwartek od 15 do 16 w kaplicy i wokół kościoła, Wielki Piątek w godzinach 10-12 i 15-16 w kaplicy, Wielka Sobota od 9 do 16 w kaplicy.
  3. Kancelaria parafialna czynna jest tylko do środy włącznie. Potem dopiero we wtorek po świętach.
  4. W poniedziałek po mszy porannej będziemy sprzątali kościół. Zapraszamy do pomocy.
  5. W Wielki Czwartek wspominamy ustanowienie Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00 i 19.00 rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Po Eucharystii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 24.00.

Wielki Piątek – o 8.00 tzw. „Ciemna Jutrznia”. Cały dzień możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy. Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Droga Krzyżowa zakończona adoracją Krzyża i Komunią Świętą o 15.30. Liturgia Męki Pańskiej o 19.00. Podczas adoracji Krzyża zbieramy ofiary na Grób Pański w Jerozolimie. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do 24.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły (18 – 60 lat).

Wielka Sobota – „Ciemna Jutrznia” o 8.00. Adoracja przy Grobie Pańskim do Wigilii Paschalnej. Święcenie pokarmów od 9 do 16.00 co pół godziny przed kościołem. Koronka i Nowenna o 15.00. Wigilia Paschalna o 20.00 (przynosimy świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych).

Wielkanoc – Rezurekcja o 6.00. Następne Msze o 10.30, 12, 18 i 20. Koronka i Nowenna o 15. O 17 Nieszpory.

Poniedziałek Wielkanocny – Msze Święte 7, 9, 10.30, 12, 18 i 20. Koronka z Nowenną o 15.

W Wielki Czwartek i Wielki Piątek będzie możliwość przyjęcia Komunii Świętej przed kościołem o 21.

  1. Od 27 marca do 9 kwietnia w naszym kościele może przebywać 40 osób. Siadamy w dużych ławkach na miejscach oznaczonych kartkami. Obowiązują maseczki, dezynfekcja rąk oraz dystans 1,5 m. Pamiętajmy o tym również przystępując do Komunii Świętej.
  2. Od 1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. W imieniu Gminnego Komisarza Spisowego prosimy o zapoznanie się z informacją zamieszczoną na plakacie w gablocie oraz na internetowej stronie Urzędu Miasta Otwocka.
  3. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

Mariusz Jerzy Majewski, kawaler z Par. św. Wawrzyńca w Sochaczewie i Monika Woźniak, panna z par. tut. Zapowiedź druga.

Tomasz Jan Rychter i Sylwia Rychter (zd. Serafin), obydwoje z par. tut. Zapowiedź druga.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

  1. W tym miesiącu odeszli do Pana: śp. Elżbieta Szwedo, Leon Bogusz, Jadwiga Rędaszka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
  2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.