28 marca 2021r.

Zachęcamy, do zakupu świec Caritas – jest to pomoc dla osób, które naszej pomocy potrzebują, ze świecą w formie Paschaliku możemy przyjść w Wielką Sobotę, będzie nam towarzyszyć w naszych domowych modlitwach           Są jeszcze karty świąteczne z motywem Zmartwychwstania i baranki.

Mamy następną partię specjalnego dodatku Gościa Niedzielnego o życiu Św. Józefa, osoby zapisane prosimy o odbieranie.

 

Jest jeszcze dodatkowe egzemplarze Idziemy z opisem mszy pogrzebowej ks. Andrzejewskiego i Jego życiorysem.                               

Idziemy” „Jonasz – kryzys poczucia miłosierdzia” Ks. Waldemar Chrostowski w kolejnej nauce rekolekcji wielkopostnych. Czy Bóg powinien litować się nad ludźmi, gdy jako występni chcą się nawrócić i rozpocząć nowe życie? Czy też najpierw nie powinni zostać ukarani?

„Jak przeżyć Wielki Tydzień?” jeżeli chcemy dobrze duchowo przeżyć święta wielkanocne, to lepiej wcześniej uporządkować swoje wnętrze. – mówi bp. Romuald Kamiński proponując jak radzić sobie z obowiązkami i pragnieniami uczestnictwa w Św. Triduum w okresie pandemii.

Po co poświęcamy się Sercu Bożemu?” Zbliżamy się do Triduum Paschalnego. To czas rozważania tajemnicy Boga poświęcającego się człowiekowi całkowicie. Ojciec poświęca się w Synu. Jak my powinniśmy odpowiedzieć na Boskie Poświęcenie?

 

Niedziela„Umrzemy” Uwierzmy w zmartwychwstanie, a wówczas nawet najgroźniejszy wirus będzie maleńkim pyłkiem wobec wirusa grzechu. Mówimy, że wierzymy, dlaczego więc na słynne pytania rekolekcjonistów: „kto chce pójść do nieba?” oraz „kto chce pójść do nieba już dziś?” zwykle punkty pozytywnych odpowiedzi rozkładają się procentowo zupełnie inaczej?

 

Gość Niedzielny” podejmuje temat sensu bólu i cierpienia w życiu człowieka, oraz ich zbawczego wymiaru. Znajdziemy tu również rozważania tajemnic poszczególnych dni Triduum Paschalnego, dla osób, które będą zmuszone pozostać w domu, niezastąpiony niezbędnik życia duchowego.

 

W „Małym Gościu Niedzielnym” wyjątkowy dodatek: ziarenka owsa do wysiana na Wielkanoc. Wysiej dziś a na Wielkanoc będzie łączka.