Ogłoszenia parafialne, V Niedziela Wielkiego Postu, 21 marca 2021r.

  1. W tym tygodniu:

Poniedziałek – nabożeństwo do św. Rity po mszy wieczornej.

Czwartek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o 7, 9 i 18. W tym dniu obchodzimy 29 rocznicę erygowania Diecezji Warszawsko-Praskiej.

  1. Przyszła niedziela to początek Wielkiego Tygodnia, czyli Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej mszy świętej. Wypominki o 16.45, Gorzkie Żale o 17.15. W kruchcie kościoła będą rozprowadzane palmy.
  2. Spotkanie dla rodziców dzieci przystępujących w tym roku do rocznicy I Komunii Świętej odbędzie się 23 marca (wtorek) o 19.00 w kościele.
  3. Do środy można jeszcze zgłaszać do księży rodziny, które potrzebują pomocy materialnej na święta. Ofiary na przygotowanie paczek wrzucamy do skarbonki z napisem „Jałmużna” przy szklanych drzwiach. Nie zbieramy w tym roku żywności. Ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa można składać do drugiej skarbonki.
  4. Wizyty u chorych odbywają się indywidualnie. Można zgłaszać chorych w zakrystii i kancelarii oraz telefonicznie (725 200 902).
  5. Nasza parafia otrzymała 4 tysiące maseczek medycznych od Burmistrza Karczewa p. Michała Rudzkiego. Są one wyłożone na stolikach za ławkami. Proszę w bezpieczny sposób (dystans, dezynfekcja rąk) podzielić się nimi.
  6. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. Zebrane fundusze służą pomocy ubogim i organizowaniu wyjazdów wakacyjnych dla dzieci.
  7. Bóg zapłać za ofiary indywidualne i wpłaty na konto parafialne.
  8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

Mariusz Jerzy Majewski, kawaler z Par. św. Wawrzyńca w Sochaczewie i Monika Woźniak, panna z par. tut. Zapowiedź pierwsza.

Tomasz Jan Rychter i Sylwia Rychter (zd. Serafin), obydwoje z par. tut. Zapowiedź pierwsza.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.