21 marca 2021r.

Jest jeszcze kwietniowy Oremus z codziennymi czytaniami na liturgię.

Zachęcamy, do zakupu świec Caritas – naszej pomocy i jałmużny!!!  Zapraszamy też po karty świąteczne z motywem Zmartwychwstania.

  Wprowadzamy do oferty czytelniczej czasopismo „Nasz Krąg” Bardzo ciekawe, czasopismo ewangelizacyjne. A w dostępnym numerze – Obrona życia według Papieża Franciszka w Encyklice „LAUDATO SI”

  

W poprzednią niedzielę zabrakło Idziemy z opisem mszy pogrzebowej ks. Andrzejewskiego i Jego życiorysem są dodatkowe egzemplarze. A dziś w                                                                                                             

Idziemy” „Jeremiasz – kryzys instytucji religijnych” To kolejna nauka ks. Waldemara Chrostowskiego, w cyklu rekolekcji wielkopostnych. O nadużyciach i sprzeniewierzeniach się powołaniu jakie dotykały w czasach Jeremiasza zarówno proroków, jak i kapłanów. Także w naszych czasach to przesłanie Jeremiasza jest zaskakująco aktualne.

 

Niedziela„Czy w Polsce prześladuje się katolików?” Ze spychaniem ludzi wierzących na margines jest trochę tak jak z budynkiem, który ktoś chce zniszczyć. Można próbować wbić się w niego taranem i zburzyć w ciągu kilku sekund, ale gdy systematycznie, rok za rokiem, będzie się wyjmowało cegły, nadwyrężało konstrukcję, to efekt będzie taki sam.     Oraz „Św. Józef po polsku” Polacy mają słabość do tego milczącego Opiekuna Świętej Rodziny. W Rzeczypospolitej Obojga Narodów czczony był od XVII wieku, a nasilenie tej czci następowało wtedy, gdy kraj niszczyły wojny i zarazy. Nie dziwi więc, że pandemia COVID-19 spowodowała kolejną falę zainteresowania tym świętym.

 

Gość Niedzielny” Podejmujemy temat Drogi Krzyżowej – najbardziej powszechnego sposobu rozważania męki Pańskiej. W tym kontekście przedstawimy również czternaście medytacji – często bardzo osobistych spojrzeń na drogę krzyżową Jezusa – przygotowanych przez znane osoby świeckie i konsekrowane.

 

W „Małym Gościu Niedzielnym” „Któryś za nas cierpiał Rany” Plakat z wizerunkiem Jezusa w koronie cierniowej, oraz poszczególnych stacji „Drogi Krzyżowej”