Ogłoszenia parafialne, IV Niedziela Wielkiego Postu, 14 marca 2021r.

  1. Dzisiaj zapraszamy na Mszę Świętą o 16.00 dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców, o 17.15 na Gorzkie Żale a po mszy wieczornej na adorację Krzyża prowadzoną przez młodzież naszej parafii. Ofiary na tacę są przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła.
  2. We wtorek o 19 spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w kościele.
  3. W piątek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze Święte o 7, 9 i 18. Jest to również 16 rocznica święceń biskupich Abp. Henryka Hosera. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
  4. Spotkanie dla rodziców dzieci przystępujących w tym roku do rocznicy I Komunii Świętej odbędzie się 23 marca (wtorek) o 19.00 w kościele.
  5. Prosimy o zgłaszanie do księży rodzin, które potrzebują pomocy materialnej na święta. Ofiary na przygotowanie paczek wrzucamy do skarbonki z napisem „Jałmużna” przy szklanych drzwiach. Nie zbieramy w tym roku żywności. Ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa można składać do drugiej skarbonki.
  6. Wizyty u chorych odbywają się indywidualnie. Można zgłaszać chorych w zakrystii i kancelarii oraz telefonicznie (725 200 902)
  7. Przypominamy, że Komunię Świętą przyjmujemy wprost do ust (klękamy wówczas na stopniu przed ołtarzem i dbamy, aby otworzyć usta na tyle szeroko by kapłan położył Hostię na lekko wysunięty język) albo na rękę (podchodzimy wtedy procesjonalnie, przyklękamy i trzymamy wyciągniętą przed siebie lewą rękę ponad prawą oraz spożywamy Hostię w obecności kapłana). W obydwu przypadkach nie wykonujemy zbędnych gestów głową i nie chwytamy Hostii. Odpowiadamy tylko ‘Amen’ na słowa kapłana.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.