Ogłoszenia parafialne, III Niedziela Wielkiego Postu, 7 marca 2021r.

  1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca błogosławieństwo kapliczek szensztackich i adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy o 12. Gorzkie Żale z nauką pasyjną o 17.15.
  2. W tym tygodniu

Czwartek – nabożeństwo do św. Jana Pawła II po mszy wieczornej,

Sobota – 8 rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

  1. W przyszłą niedzielę msza święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców o 16.00. Taca przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
  2. Dziś rozpoczynamy wielkopostne Rekolekcje parafialne. Prowadzi je ks. Mariusz Figura, proboszcz Parafii św. Jana Marii Vianneya w Książenicach. Msze święte z naukami rekolekcyjnymi: niedziela – 7, 9, 10.30, 12, 18 i 20. Poniedziałek, wtorek i środa – 7, 9, 17, 18 i 20. Spowiedź we wtorek i środę podczas porannych mszy oraz od 17 do 20.30.
  3. W środę rozpoczynamy Nowennę do św. Józefa po mszy o 18. Na stolikach za ławkami leżą foldery z Nowenną.
  4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Drogi Krzyżowe w piątki: o 17 i po Mszy wieczornej o 18.45. W niedzielę o 17.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Zachęcamy do włączenia się w naszą akcję „Gdzie jest Twój brat?”. Szczegóły kartce na ołtarzu MB Fatimskiej. Prosimy o zgłaszanie do księży rodzin, które potrzebują pomocy materialnej na święta. Ofiary na przygotowanie paczek wrzucamy do skarbonki z napisem „Jałmużna” przy szklanych drzwiach. Nie zbieramy w tym roku żywności. Ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa można składać do drugiej skarbonki.
  5. Wizyty u chorych odbywają się indywidualnie. Można zgłaszać chorych w zakrystii i kancelarii oraz telefonicznie (725 200 902)
  6. Informujemy o śmierci śp. Ks. Prałata Jana Andrzejewskiego, pierwszego proboszcza naszej parafii, budowniczego kościoła i budynku parafialnego. Do ostatnich chwil swego życia ks. Prałat był wielkim dobrodziejem naszej parafii. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 8 marca o godz. 11 w Parafii św. Trójcy w Kobyłce. Ze względu na ograniczenia sanitarne nie organizujemy wspólnego transportu. W naszej parafii zapraszamy na msze święte za ks. Prałata dzisiaj o 12 i jutro o 18.
  7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

Waldemar Bartłomiej Dąbrowski, kawaler i Kinga Joanna Dąbrowska, wdowa, obydwoje z par. tut. Zapowiedź druga.

Jerzy Kwas, kawaler z Par. MB Królowej Polski w Otwocku i Katarzyna Ornat, panna z par. tut. Zapowiedź druga.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.