7 marca 2021r.

Jest już Oremus na marzec zawierający czytania na Święte Triduum Paschalne i nowy Różaniec.

    Mamy w sprzedaży świece Caritas, dochód z ich sprzedaży przeznaczamy na pomoc rodzinom będącym w potrzebie.

     Są już w sprzedaży karty Wielkanocne z katolickim motywem.

Ostatni dzień zapisów na specjalnie wydaną przez Gościa Niedzielnego publikację, w całości poświęconą św. Józefowi, opiekunowi Świętej Rodziny, 100 stronicowe wydanie kosztować ma 9 zł.

                                                                                                                

Idziemy” „Abraham – kryzys świadków cierpienia” Wspaniały biblista ks. Waldemar Chrostowski w rekolekcjach wielkopostnych,  pomaga nam zrozumieć żądanie Boga skierowane do Abrahama o złożenie Izaaka w ofierze. – Czy Bóg chciał sprawdzić Abrahama w wierze, czy raczej chciał go utwierdzić w Jego zawierzeniu Bogu.

Kto potrzebuje ewangelizacji?” Dziś bardziej niż Afrykę czy Azję należy wskazać Europę, w tym także Polskę, w kolejce do Nowej Ewangelizacji. Czym właściwie jest to wyzwanie?

 

Niedziela” „„Moc charyzmatów”.  Kościół i jego wspólnoty, mają być strumieniem łaski. Nie budujmy sami sobie „wieży do nieba”, ale zaufajmy Duchowi Świętemu, musimy się otworzyć na Charyzmaty. O charyzmatach, charyzmatykach i roli Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w Kościele mówi bp Andrzej Przybylski.

„Czy wszyscy wrócą?” Kościół w czasach pandemii – jak sobie radzi z ograniczeniami, reżimami sanitarnymi, izolacją? Czy wierni tęsknią za kościelną normalnością? Jak w nowej sytuacji odnajdują się księża?

 

W „Gościu Niedzielnym” Kolejny odcinek rekolekcji z księdzem Blachnickim, a także – Minimodlitewnik z nowenną do Świętego Józefa.  A także artykuł  – czym nowenny są i dlaczego są tak popularne.

 

W „Małym Gościu Niedzielnym” „Któryś za nas cierpiał Rany” Plakat z wizerunkiem Jezusa w koronie cierniowej, oraz poszczególnych stacji „Drogi Krzyżowej”