Ogłoszenia parafialne, II Niedziela Wielkiego Postu, 28 lutego 2021r.

  1. Dzisiaj zbieramy przed kościołem ofiary do puszki na dzieło misyjne „Ad gentes”. Wypominki o 16.45, Gorzkie Żale o 17.15. O 19 spotkanie dla młodzieży, która chciałaby się włączyć w Ekstremalną Drogę Krzyżową.
  2. W tym tygodniu przypada:

Poniedziałek – nabożeństwo do św. Michała Archanioła po mszy wieczornej.

I czwartek – święto św. Kazimierza, królewicza. Jest to dzień imienin i rocznica święceń biskupich biskupa seniora Kazimierza Romaniuka. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Modlitwa o powołania i adoracja po mszy wieczornej.

I piątek – spowiedź podczas mszy porannej a następnie od 15.30 do 18 i od 19.30 do 21.

I sobota – konferencja przed chrztem o 16, różaniec o 17.

  1. W przyszłą niedzielę poświęcenie kapliczek szensztackich i adoracja po mszy o 12.
  2. Wielkopostne rekolekcje parafialne rozpoczną się w przyszłą niedzielę (7 marca) i potrwają do środy włącznie. Poprowadzi je ks. Mariusz Figura, proboszcz Parafii św. Jana Marii Vianneya w Książenicach, Arch. Warszawska. Msze święte z naukami w niedzielę o 7, 9, 10.30, 12, 18 i 20.
  3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Drogi Krzyżowe w piątki: o 17 i po Mszy wieczornej o 18.45. W niedzielę o 17.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Zachęcamy do włączenia się w naszą akcję „Gdzie jest Twój brat?”. Szczegóły kartce na ołtarzu MB Fatimskiej. Prosimy o zgłaszanie do księży rodzin, które potrzebują pomocy materialnej na święta. Ofiary na przygotowanie paczek wrzucamy do skarbonki z napisem „Jałmużna” przy szklanych drzwiach. Nie zbieramy w tym roku żywności. Ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa można składać do drugiej skarbonki.
  4. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

Waldemar Bartłomiej Dąbrowski, kawaler i Kinga Joanna Dąbrowska, wdowa, obydwoje z par. tut. Zapowiedź pierwsza.

Jerzy Kwas, kawaler z Par. MB Królowej Polski w Otwocku i Katarzyna Ornat, panna z par. tut. Zapowiedź pierwsza.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

  1. W tym miesiącu odeszli do wieczności: śp. Roman Pingielski, Kazimiera Jaworska, Zenon Dziubak, Anna Ostaszewicz-Zagozdon, Grażyna Łakomska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
  2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.