28 lutego 2021r.

Są jeszcze ostatnie egzemplarze Oremusa na marzec i nowy Różaniec.

    Mamy w sprzedaży świece Caritas, dochód z ich sprzedaży przeznaczamy na pomoc rodzinom będącym w potrzebie. Pamiętajmy Jałmużna uwalnia od śmierci. * Ona oczyszcza z każdego grzechu.

     Są już w sprzedaży karty Wielkanocne z katolickim motywem.

Nadal przyjmujemy zapisy na specjalnie wydaną przez Gościa Niedzielnego publikację, w całości poświęconą św. Józefowi, opiekunowi Świętej Rodziny, 100 stronicowe wydanie kosztować ma 9 zł.

                                                                                                                

Idziemy” w ostatnich dniach wstrząsnęła nami wiadomość o tragedii Polaków, którym w Meksyku, niezidentyfikowani dotąd sprawcy powycinali organy. W artykułach „CZŁOWIEK NA SPRZEDAŻ” i „MROCZNY BIZNES” tygodnik podejmuje problem handlu ludźmi. Handel ludźmi w XXI w. trwa nadal. Porwane dzieci i dorośli zmuszani są do prostytucji, żebrania, wyzyskowej pracy, pozbawiani narządów na przeszczepy.

Czas odnowy” Wielki Post to czas szczególny dla każdego chrześcijanina. Jak owocnie przygotować się na zmartwychwstanie Chrystusa? Co z tradycyjnymi postawami, jak post, modlitwa i jałmużna? Jak sprawić, by nie był to okres stracony?

 

Niedziela” „„Rodzicu! Bądź uważny!”.  O radach dla rodziców dzieci zagrożonych pedofilią, nieświadomym narażaniu własnych pociech w dobie internetu, a także o błędach wychowawczych, mogących prowadzić do czynów pedofilnych w dorosłym życiu, mówią dr Hanna Elżanowska i Justyna Kotowska z Państwowej Komisji ds. Pedofilii.

Instrukcja na wielkopostną drogę” Rok temu ludzkość została zmuszona, aby zmienić drogę i wejść na ścieżkę niepewną, nieznaną i tak naprawdę niechcianą. Stare nawyki, przyzwyczajenia i sposoby postępowania muszą zostać poprawione. Potrzeba nowego planu na życie.

 

W „Gościu Niedzielnym” „Paradoks posłusznego” druga część rekolekcji wielkopostnych z ks. Franciszkiem Blachnickim. Przedostatnia droga Zbawiciela na tej ziemi wiedzie na Golgotę. Po zmartwychwstaniu odbędzie jeszcze jedną – do Emaus z uczniami, gdzie da się poznać po łamaniu chleba.