Ogłoszenia parafialne, I Niedziela Wielkiego Postu, 21 lutego 2021r.

  1. Dzisiaj Gorzkie Żale o 17.15.
  2. W poniedziałek przypada święto Katedry św. Piotra, Apostoła. Nabożeństwo do św. Rity po mszy wieczornej. W tym dniu mija 90 lat od objawień Pana Jezusa św. Faustynie w Płocku. Czytamy w Dzienniczku: Po chwili powiedział mi Jezus: wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu ufam Tobie. Pragnę, aby obraz ten czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy zbierali przed kościołem ofiary do puszki na dzieło misyjne „Ad gentes”. O 19 spotkanie dla młodzieży, która chciałaby się włączyć w Ekstremalną Drogę Krzyżową.
  4. Zakończyliśmy tzw. Msze Święte kolędowe w naszej parafii. Uczestniczyło w nich 479 rodzin, co stanowi 20,38% naszej parafii. Zebraliśmy 30 tys. zł. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i złożone ofiary.
  5. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Drogi Krzyżowe w piątki: o 17 i po Mszy wieczornej o 18.45. W niedzielę o 17.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Wspólnota neokatechumenalna zaprasza od poniedziałku do piątku na Jutrznię do kaplicy św. Faustyny o 6.00. Zachęcamy do włączenia się w naszą akcję „Gdzie jest Twój brat?”, czyli do modlitwy za sąsiadów, którzy nie chodzą do kościoła. Szczegóły kartce na ołtarzu MB Fatimskiej. Prosimy o zgłaszanie do księży rodzin, które potrzebują pomocy materialnej na święta. Ofiary na przygotowanie paczek wrzucamy do skarbonki z napisem „Jałmużna” przy szklanych drzwiach. Nie zbieramy w tym roku żywności. Ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa można składać do drugiej skarbonki.
  6. Wielkopostne rekolekcje parafialne będą od 7 do 10 marca 2021r.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.