21 lutego 2021r.

Jest jeszcze Oremus na marzec, umożliwi on nam zapoznanie się z codziennymi czytaniami z Liturgii Świętej, na okres Wielkiego Postu.

Mamy już w sprzedaży karty Wielkanocne z katolickim motywem.

UWAGA!! Nadal przyjmujemy zapisy na specjalne wydanie przez Gościa Niedzielnego publikacji, która będzie w całości poświęcona św. Józefowi, opiekunowi Świętej Rodziny, związku z rokiem Św. Józefa  100 stronicowe wydanie kosztować ma 9 zł.

Idziemy” „Kościoły stacyjne” Wykaz kościołów w obydwu diecezjach warszawskich, które możemy nawiedzać w poszczególne dni Wielkiego Postu i wykaz programów ramowych modlitw przeprowadzanych w tym dniu.

Jałmużna – sprawdzian z miłości” Jako chrześcijanie nie jesteśmy wezwani do niczego innego, jak tylko do miłości. – mówi abp. Grzegorz Ryś. Formą miłości podobnie, jak post i modlitwa, jest Jałmużna.

 

Niedziela„Pokuta jak deska ratunku”.  Nawrócenie jest nieustannym zadaniem dla całego Kościoła. Jak do niego dążyć? Czy poza spowiedzią niezbędny jest do tego post i czym on jest w praktyce? Znane osoby życia publicznego opowiadają o swych praktykach pokutnych, wyrzeczeniach i zobowiązaniach podjętych na okres Wielkiego Postu.

Ratunek w Ukrzyżowanym” Jednym z najbardziej przejmujących obrazów czasu pandemii, który na długo pozostanie w naszej pamięci, jest obraz papieża Franciszka stojącego w piątkowy, marcowy, deszczowy wieczór 2020 r. na przerażająco pustym placu św. Piotra przed cudownym rzymskim krzyżem. O sławnych wizerunkach Krzyży, które były świadkami: kataklizmów, hekatomb, i cudów.

 

Gościu Niedzielnym”„ Któryś za nas cierpiał ” Pierwszy odcinek rekolekcji wielkopostnych pod hasłem: „Któryś za nas cierpiał”. W tym roku gościowym „rekolekcjonistą” jest doskonale znany oazowiczom ks. Franciszek Blachnicki . Zachęcamy do przeżycia Wielkiego Postu z Jego naukami w następnych numerach.

W „Gościu Niedzielnym” „Któryś za nas cierpiał” Pierwszy odcinek rekolekcji wielkopostnych pod hasłem: „Któryś za nas cierpiał”. W tym roku gościowym „rekolekcjonistą” jest doskonale znany oazowiczom ks. Franciszek Blachnicki. Zachęcamy do przeżycia Wielkiego Postu z Jego naukami w następnych numerach.