Ogłoszenia parafialne, VI Niedziela Zwykła, 14 lutego 2021r.

  1. Dzisiaj po mszy o 10.30 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych i rodziców. Ofiary na tacę przeznaczone są na ogrzewanie kościoła. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na chorych objętych opieką „Caritas”. Po mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie młodzież związaną z synodem młodych oraz wszystkich zainteresowanych Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży.
  2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa – początek Wielkiego Postu, Msze Święte o 7, 9, 16.30, 18 i 20. Podczas każdej Mszy obrzęd posypania głów popiołem. Obowiązuje post ścisły.
  3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Drogi Krzyżowe w piątki: o 17 i po Mszy wieczornej o 18.45. W niedzielę o 17.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Wspólnota neokatechumenalna zaprasza od poniedziałku do piątku na Jutrznię do kaplicy św. Faustyny o 6.00. Zachęcamy do włączenia się w naszą akcję „Gdzie jest Twój brat?”, czyli do modlitwy za sąsiadów, którzy nie chodzą do kościoła. Szczegóły kartce na ołtarzu MB Fatimskiej. Prosimy o zgłaszanie do księży rodzin, które potrzebują pomocy materialnej na święta. Ofiary na przygotowanie paczek wrzucamy do skarbonek przy szklanych drzwiach. Nie zbieramy w tym roku żywności.
  4. Przepisy postne:

Wierni, którzy ukończyli 14 rok życia są zobowiązani do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku i w Środę Popielcową, natomiast wierni od 18 do 60 roku życia są zobowiązani dodatkowo do postu ścisłego w Środę Popielcową i Wielki Piątek. Post ścisły oznacza, że można spożyć tylko jeden posiłek do syta i dwa mniejsze posiłki.

  1. W najbliższą sobotę, 20 lutego nasz kleryk Radosław Janowski przyjmie posługę lektoratu. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  2. Zapraszamy dzisiaj na spotkanie kolędowe mieszkańców ul. Sosnkowskiego, Hallera 5C i Fieldorfa 4 i 6. O 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Różaniec, o 16.00 – Msza Święta (można na kartkach przynosić intencje). Podczas mszy świętej można złożyć ofiarę na tacę przeznaczoną na remont dachu kościoła i plebanii. Po mszy mieszkańcy otrzymają przygotowaną modlitwę i wodę święconą do pobłogosławienia swoich domów.

Na kolejne spotkania zapraszamy:

20 lutego 2021, sobota – ul. Kochanowskiego, Miziołka, Zaułek, Zakątek, Herberta, Krasickiego, Miłosza, Popiełuszki, Reja, Staffa, i Hallera

  1. Przypominamy, że kropielnice i dozowniki do dezynfekcji (nie mylić!!!) są bezdotykowe.
  2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.