14 lutego 2021r.

Zapraszamy po Oremusa na marzec, umożliwi nam on codzienne czytania z Liturgii Świętej, na okres Wielkiego Postu.

Jest też nowy numer czasopisma „Miłujcie Się” w którym głównym tematem są świadectwa osób, które przeżyły śmierć kliniczną.

W kiosku kalendarz z tekstem Ewangelii na cały rok 2021 tylko 5 zł.

UWAGA!! W związku z rokiem Św. Józefa Gość Niedzielny planuje wydanie specjalnej publikacji które będzie w całości poświęcone św. Józefowi, opiekunowi Świętej Rodziny. 100 stronicowe wydanie kosztować ma 9 zł. W kiosku przyjmujemy zapisy na jego zakup.

                                                                                                               

Idziemy” „Na całe życie” Historia małżeństwa Jerzego Zelnika, aktora i reżysera, może służyć za kanwę powieści romantycznej. O swojej żonie nie powie inaczej jak „Urszulka”. Przeżyli razem 46 lat. – Nad miłością pracuje się do śmierci, patrząc każdego dnia, czy była „udokumentowana” przez czyny, słowa i gesty – mówi Jerzy. W roku 2011 przeszła wylew krwi do muzgu. Walka o życie trwała 3 lata, a aktor poświęcił sprawy zawodowe, na rzecz opieki nad ukochaną.

 

Niedziela” „„Wielki Post w praktyce”.  Pościć to nie tylko rezygnować z pokarmów mięsnych w piątek i ograniczyć ilość słodyczy. Post to coś więcej. Dzisiejszy człowiek jest ciągle zabiegany, żyje w świecie informacji i wszechobecnej komercji. Bardzo trudno jest dziś mówić ludziom o poście, pokucie, zwłaszcza dla młodych są to praktyki przestarzałe, nienowoczesne. – Warto podkreślać nie tylko zdanie: „Prochem jesteś i w proch się obrócisz”, ale: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. W tej drugiej formule jest wskazanie na ewangelizację. Czas pokuty i postu to okazja do ewangelizacji.

 

W „Gościu Niedzielnym” „Opluta sutanna” O inżynierze, który został księdzem, Ewangelii opowiedzianej językiem hip-hopu i ranach pełnych światła opowiada ks. Adam Anuszkiewicz.

 

Mały Gość Niedzielny” dodatek specjalny – podstawka pod smartfona