07.02.2021r.

Zapraszamy po lutowego Różańca i Oremusa na marzec.   

Trwa wyprzedaż kalendarzy, kieszonkowe i ścienne po 1 zł,

Kieszonkowy kalendarz z tekstem Ewangelii na cały rok 2021 tylko 5 zł.

                                                                                                                

Idziemy” „Solidarni z chorymi” bp. Romuald Kamiński, przewodniczący Zespołu ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia KEP, mówi o opiece duchowej, nad chorymi w szpitalach. Pandemia pokazała, jak bardzo wielu chorych sygnalizuje ogromną potrzebę posługi duchowej. Doświadczają, że wszystkie sprawy doczesne przemijają, brakuje kontaktu z najbliższymi. Kiedy do tego dołącza brak możliwości skorzystania z sakramentów, z posługi kapelana, to sytuacja staje się dramatyczna. Nowa inicjatywa kontaktu chorego z kapłanem wprowadzona jest np. w szpitalu w Otwocku.

 

Niedziela” „„Między rozpaczą a nadzieją”.  Na wiosnę słyszało się pytania: jaka epidemia?! Znacie kogoś zakażonego albo chorego? Teraz wystarczy się tylko dobrze rozejrzeć, żeby zobaczyć jej skutki. I nawet jeśli macie dosyć covidowych historii, to pandemia reżyseruje nam życie na niespotykaną dotąd skalę. Rani, odbiera ukochanych ludzi, skazuje na lęk i niepewność jutra, ale bywa – o dziwo – że daje też nadzieję. Nadzieję przynosi nam, też artykułJak Ojciec Pio przeżył epidemię”  100 lat temu grypa hiszpanka zabiła na świecie 50 mln ludzi. Nie wszyscy wiedzą, że ta pandemia dotknęła także młodego włoskiego kapucyna z klasztoru w San Giovanni Rotondo – Ojca Pio i jego rodzinę. Ostatnio ukazała się książka Stefano Campanella opowiadająca o losach Ojca Pio w tamtym czasie.

 

W „Gościu NiedzielnymKto powinien decydować o tym, kiedy zaprzestać uporczywej terapii i na czym polega różnica między rezygnacją z uporczywej terapii, a eutanazją? Nauka Kościoła nie pozostawia wątpliwości: początek i koniec ludzkiego życia wyznacza jego Stwórca.

 

Mały Gość Niedzielny” dodatek specjalny – podstawka pod smartfona

 

UWAGA!! W związku z trwającym w Kościele rokiem Św. Józefa Gość Niedzielny planuje wydanie specjalnej publikacji które będzie w całości poświęcone św. Józefowi, opiekunowi Świętej Rodziny. 100 stronicowe wydanie kosztować ma 9 zł. W kiosku przyjmujemy zapisy na jego zakup.