Ogłoszenia parafialne, IV Niedziela Zwykła, 31.01.2021r.

  1. Dzisiaj wypominki o 17.30.
  2. W tym tygodniu:

Wtorek – święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze Święte o 7, 9 i 18. Podczas każdej mszy błogosławieństwo świec. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Taca przeznaczona na zakony klauzurowe.

Środa – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona w chorobach gardła.

I czwartek miesiąca – msza święta o powołania oraz w intencji Ojczyzny o 18. Następnie nabożeństwo pierwszoczwartkowe i adoracja.

I piątek miesiąca – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Można przynieść chleb do pobłogosławienia. Spowiedź od 15.30 do 21.

I sobota miesiąca – konferencja przed chrztem o 16, Różaniec o 17.

  1. W przyszłą niedzielę błogosławieństwo kapliczek szensztackich i adoracja po mszy o 12. W tym dniu przypadają imieniny naszego ordynariusza bp. Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  2. W odpowiedzi na liczne bluźnierstwa i profanacje w naszej Ojczyźnie zapraszamy na nabożeństwa wynagradzające. Modlimy się w każdą środę Nowenną do MB Nieustającej Pomocy i piątek wołając o Boże Miłosierdzie. Zachęcamy również do modlitwy różańcowej w pierwszą sobotę.
  3. Zapraszamy dzisiaj na spotkanie kolędowe mieszkańców ul. Lecha (numery parzyste). O 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Różaniec, o 16.00 – Msza Święta (można na kartkach przynosić intencje). Podczas mszy świętej można złożyć ofiarę na tacę przeznaczoną na remont dachu kościoła i plebanii. Po mszy mieszkańcy otrzymają przygotowaną modlitwę i wodę święconą do pobłogosławienia swoich domów.

Na kolejne spotkania zapraszamy:

6 lutego (sobota) – ul. Lecha (numery nieparzyste)

7 lutego – ul. Danuty

13 lutego 2021, sobota – ul. Ługi

14 lutego 2021, niedziela – ul. Sosnkowskiego, Hallera 5C, Fieldorfa 4 i 6

20 lutego 2021, sobota – ul. Kochanowskiego, Miziołka, Zaułek, Zakątek, Herberta, Krasickiego, Miłosza, Popiełuszki, Reja, Staffa, i Hallera

  1. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się w naszej parafii:

Adam Damian Pawełczak, kawaler i Aleksandra Weronika Pawełczak, panna, obydwoje z par. tut. Zapowiedź druga.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

  1. W tym miesiącu odeszli do Domu Ojca nasi Parafianie: śp. Ryszard Tomasiak, Teresa Ejdys i Teodora Niewiarowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.