31.01.2021r.

Jest jeszcze Oremus na luty i styczniowy Egzorcysta.   

Dziś wyprzedaż kalendarzy, kieszonkowe i ścienne po 1 zł, książkowe po 10 zł, a kalendarz Ewangelia 2021 po 5,00 i 8,00zł.

                                                                                                                

 Interpretacja tekstu o zamiarze „potajemnego” oddalenia Maryi bywa kłopotliwa nawet dla duchownych. Tym bardziej warto przyjrzeć się temu, o co w nim naprawdę chodzi. Tak w dzisiejszym tygodnikuIdziemy” ks. J.Stefański zaczyna swój artykuł „Dylematy św. Józefa”. Żeby dokładniej wyjaśnić nam przyczyny obawy św. Józefa, – „aby przyjąć Małżonkę do swego domu”. ks. Stefański posługuje się przekładem zawartym w Biblii ks. Wujka. Myślę, że większość z nas nie zdawała sobie sprawy, z wielkiej pokory i wiary Św. Piotra. Właśnie ta pokora sprawiła, że św. Piotr zamierzał potajemnie opuścić Maryję.

Kobiety bliżej ołtarza” Kobiety służące do Mszy św. w polskich parafiach widzimy dość rzadko. Co zmienia decyzja papieża Franciszka o dopuszczeniu kobiet do posługi lektoratu i akolitatu?

 

Niedziela” „„Bohater – to słowo rodzaju żeńskiego”.  Bohaterem współczesności nie jest żołnierz w misji pokojowej, covidowy lekarz czy celebryta z okładki pisma, ale kobieta, która sama wychowuje dzieci i utrzymuje rodzinę. O kobietach, dla których największa troska to dzieci, rodzina. O czym marzą? Żeby dzieci były zdrowe, żeby mąż nie pił, żeby wystarczyło do pierwszego, żeby mieć dobrą pracę.

 

Gość Niedzielny”. „Pocałunek zza krat” Dla świata w którym wszystko musi być praktyczne są zagadką. Dlaczego tysiące kobiet i mężczyzn zamyka się i modli za kratami klasztorów klauzurowych?

Baranki z łobuzów” niektórzy twierdzą, że młodzieży nie da się wychować – o świętych którzy udowodnili, że to nie prawda.

 

Mały Gość Niedzielny” dodatek specjalny – podstawka pod smartfona

a także: szukają ciszy, spokoju, często mieszkają w lesie, niedaleko rzeki, tam, gdzie kończy się droga – jak wygląda życie współczesnych pustelników?