Ogłoszenia parafialne, III Niedziela Zwykła, 24 stycznia 2021r.

  1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Po mszy o 10.30 spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i rodziców a po mszy o 18 spotkanie kandydatów do Bierzmowania z obu roczników. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na pomoc dla Chorwacji po trzęsieniu ziemi, które nawiedziło ten kraj w grudniu 2020r.
  2. W tym tygodniu:

Poniedziałek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła,

Wtorek – wspomnienie św. Biskupów Tymoteusza i Tytusa,

Czwartek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

  1. W przyszłą niedzielę wypominki o 17.30.
  2. Zapraszamy dzisiaj na spotkanie kolędowe mieszkańców ul. Grota-Roweckiego (numery parzyste). O 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Różaniec, o 16.00 – Msza Święta (można na kartkach przynosić intencje). Podczas mszy świętej można złożyć ofiarę na tacę przeznaczoną na remont dachu kościoła i plebanii. Po mszy mieszkańcy otrzymają przygotowaną modlitwę i wodę święconą do pobłogosławienia swoich domów.

Na kolejne spotkania zapraszamy:

30 stycznia, sobota – ul Grota-Roweckiego (numery nieparzyste)

31 stycznia, niedziela – ul. Lecha (numery parzyste)

6 lutego (sobota) – ul. Lecha (numery nieparzyste)

7 lutego – ul. Danuty.

  1. Urząd Miasta Otwocka informuje, że został uruchomiony telefon kontaktowy dedykowany osobom niepełnosprawnym i seniorom, którzy nie mogą samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień: 510 820 148. Szczegółowe informacje o szczepieniach na plakatach w gablotach przed kościołem oraz na stronie internetowej parafii.
  2. Bardzo dziękujemy państwu Łukaszowi i Katarzynie Brzezińskim za zakupienie do naszego kościoła 2 kropielnic i dozowników do dezynfekcji rąk. Są to urządzenia bezdotykowe.
  3. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się w naszej parafii:

Adam Damian Pawełczak, kawaler i Aleksandra Weronika Pawełczak, panna, obydwoje z par. tut. Zapowiedź pierwsza.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.