Sklepik parafialny, 24 stycznia 2021r.

Jest jeszcze Oremus na luty i styczniowy Egzorcysta.   

Pozostało jeszcze kilka kalendarzy.                                                           

 W tygodniku Idziemyw poprzednią niedzielę mogliśmy przeczytać artykuł o naszej parafii. Cieszył się on takim powodzeniem, że już po mszy o godz 9, dla wielu zabrakło. Z myślą o nich sprowadziliśmy dodatkowe egzemplarze, można je nabyć w sklepiku.   A w dzisiejszym numerze:Rządy social mediów” Po dramatycznych wydarzeniach w USA, gdzie główne media tzw. „społecznościowe” zablokowały konta, wciąż przecież urzędującego prezydenta, wielu z nas stawia sobie pytanie. „Kto tak naprawdę rządzi światem” Okazuje się, że Facebook, Gogle, Twitter, czy Amazon, są mocniejsze niż światowe mocarstwa, a Mark Zuckerberg jest ważniejszy niż prezydent Stanów Zjednoczonych.

– Warto w tym kontekście zadać pytanie: A kto wpływa na moją opinię.

Niedziela” „„Co judaizm, islam i chrześcijaństwo mówią o aborcji, eutanazji, karze śmierci, antykoncepcji i rozwodach?”.  Cała ludzkość, a zatem każdy z nas, żyje w świecie pełnym pytań, dylematów i wątpliwości. Dopóki jednak zadajemy pytania, jesteśmy wolni. A pytania o stosunek wobec aborcji, eutanazji, kary śmierci, antykoncepcji czy rozwodów dotyczą w najgłębszym sensie godności, wartości i przeznaczenia osoby ludzkiej. Żyjąc w świecie, w którym po sąsiedzku egzystują społeczności tych trzech wielkich religii, warto wiedzieć, co każda z nich mówi o tych fundamentalnych dla wszystkich kwestiach.

Gość Niedzielny”. „Światło u niechrześcijan” Dzień Judaizmu w Kościele katolickim, Dzień Islamu w Kościele katolickim – do czego nam, katolikom, to potrzebne? – Dlaczego Kościół rozmawia z przedstawicielami religii poza chrześcijańskich, mówi bp Rafał Markowski, przewodniczący Rady KEP ds. Dialogu Religijnego oraz Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem.

Mały Gość Niedzielny” dodatek specjalny – podstawka pod smartfona