Sklepik parafialny, 17 stycznia 2021r.

Jest jeszcze Oremus na luty i styczniowy Egzorcysta.   

Pozostało jeszcze kilka kalendarzy.

Przed nami nami Dzień Babci. Zachęcamy wnuki, aby na upominek dla swych Babć, wybrały ciekawą książkę. – Babcie mogą przygotować książki dla odwiedzających je wnuków. A ceny niektórych książek, obniżone są nawet do 50%.

                                                                                                               

 Dziś wIdziemy” „W strumieniach miłosierdzia” Parafia Miłosierdzia Bożego w Otwocku-Ługach to fenomen na tle diecezji warszawsko-praskiej pod względem licznych inicjatyw związanych z kultem Bożego Miłosierdzia. Jak nas widzą inni  – w tygodniku Idziemy.  A Także

Nowa szczepionka z długą historią” prof. Andrzej Kochański z Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN, mówi o nowej szczepionce przeciwko koronawirusowi. O tym w jaki sposób tworzona jest szczepionka, czemu szczepionka „genowa” przeciwko SARS-CoV-2 zawdzięcza swoje określenie, Dlaczego więc na szczepionkę genową przyszło nam czekać tak długo?, oraz o tym, że ryzyko niepożądanych reakcji na szczepionkę jest nieporównanie niższe niż ryzyko z powodu zachorowania na COVID-19.

 

Niedziela” „„Pierwszy siwy włos”  Spraw, Panie, bym w swojej starości zawsze był radosny i by ta choroba była zaraźliwa.  Któż jeszcze pamięta, jak Marta Mirska albo Mieczysław Fogg śpiewali tę piękną piosenkę Pierwszy siwy włos… A jak siwy włos, to wiadomo – starość. O pogodnym spojrzeniu na starość.

 

Gość Niedzielny”. „Wytrwaj do końca” Łatwo było nam wierzyć w czasach pielgrzymek Jana Pawła II do ojczyzny Teraz jest trudniej, ale właśnie sprawdza się autentyczność i dojrzałość naszej wiary. O tym, jak w pełnych zamętu czasach nie stracić wiary, opowiada ks. prof. Leszek Misiarczyk.