Ogłoszenia parafialne, Niedziela św. Rodziny, 27 grudnia 2020r.

  1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas każdej Mszy Świętej odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i błogosławieństwo rodzin. Wypominki o 17.30.
  2. W tym tygodniu:

Poniedziałek – święto Świętych Młodzianków, męczenników,

Czwartek – ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynne za 2020r. o 17.30.

I Piątek – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, jest to Światowy Dzień Pokoju. Msze Święte o 9, 10.30, 12, 18 i 20. Spowiedź podczas Mszy. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy w kościele będą uczestniczyć w śpiewie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”.

I Sobota – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła, konferencja przed chrztem o 16, Różaniec o 17.

  1. W przyszłą niedzielę poświęcenie kapliczek szensztackich i adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy o 12.00.
  2. Przypominamy, że zgodnie z zarządzeniem bp. Romualda kolędowanie w naszej parafii będzie przebiegało w następujący sposób:

zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic na Msze Święte w ich intencji w soboty i niedziele w styczniu i lutym. Szczegóły będą podawane w ogłoszeniach niedzielnych oraz na stronie internetowej parafii.

Przebieg spotkania:

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Różaniec,

16.00 – Msza Święta (można na kartkach przynosić intencje)

Podczas mszy świętych będzie można złożyć ofiarę na tacę przeznaczoną na remont dachu kościoła i plebanii. Po mszy mieszkańcy otrzymają przygotowane modlitwy i wodę święconą do pobłogosławienia swoich domów.

2 stycznia 2021 – ul. Bema i Słoneczna,

3 stycznia 2021 – ul. Sikorskiego (numery parzyste),

9 stycznia 2021 – ul. Sikorskiego (numery nieparzyste)

10 stycznia 2021 – Maczka (numery parzyste)

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.