Sklepik parafialny, 27 grudnia 2020r.

Prosimy o wstąpienie do naszego sklepiku, być może, pozostało jeszcze kilka świec wigilijnych.

Tym, którzy nie mogli spotkać się w czasie Świąt ze swoimi bliskimi i znajomymi, proponujemy, wyślijmy im kartę świąteczną z opłatkiem, niech wiedzą, że bez względu na okoliczności pamiętamy o nich.

  Jest jeszcze kilka kalendarzy kieszonkowych i książkowych, niestety, kalendarze ścienne w tym roku większość wydawnictw już sprzedała.

Zachęcamy do zakupu książek dla dzieci i dorosłych. Przed nami moc okazji, (Nowy Rok, Dzień Babci, itd.), aby osobę nam bliską obdarować dobrym, ciekawym prezentem. A niektóre ceny obniżone do 50%.

                                                                                                               

 Dziś nie ma tygodnika Idziemy

 

Pozostałe tytuły to numery noworoczne.

 

Niedziela” „„Sakra biskupia księdza prałata Jacka Grzybowskiego” Sylwetka Ks. Jacka Grzybowskiego, diecezjalnego duszpasterza akademickiego diecezji warszawsko-praskiej, który został mianowany biskupem pomocniczym naszej diecezji. A 19 grudnia 2020 roku w Katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika, przyjął święcenia biskupie.

W numerze także: Kalendarz ścienny, modlitewnik i Rytuał Domowy.

 

 W Gościu Niedzielnym: Pogrzeb nieprzytulonych” 12 grudnia w Dniu Matki Bożej z Guadalupe, Patronki Nienarodzonych, całą świątynię w Gończycach wypełniły trumienki z ciałami nienarodzonych dzieci. Ciała przywieziono z przyszpitalnego Domu Pogrzebowego w Otwocku. Maria Bienkiewicz z fundacji Nowy Nazaret, która zorganizowała ten pogrzeb mówi: ”Kiedy w prosektorium szykowaliśmy te dzieci do uroczystości pogrzebowej, każde z nich brałam na ręce, umyte owijałam w pieluszkę. Widziałam wśród nich wiele pięknych zdrowych dzieci”. Ks. Bp Kazimierz Garda, który przewodniczył uroczystości powiedział: „Jeszcze nigdy ta świątynia nie napełniła się tak wielkim bólem.