Ogłoszenia parafialne, IV Niedziela Adwentu, 20 grudnia 2020r.

  1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można nabyć świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy, wodę święconą, opłatek i sianko wigilijne.
  2. W tym tygodniu:

Czwartek – Wigilia Bożego Narodzenia, Roraty o 6.30, nie ma mszy wieczornej. O północy Pasterka, która będzie transmitowana na parafialnym profilu Fb. Niestety nie będziemy mogli podzielić opłatkiem, jak czyniliśmy to każdego roku. Podczas Pasterki prosimy o zachowanie zaleceń sanitarnych wywieszonych na drzwiach kościoła. Ze względu na limit osób w kościele będą włączone również głośniki na zewnątrz. Taca podczas Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

Piątek – uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte o 9, 10.30, 12.00, 18.00 i 20.00. ze względu na uroczystość można spożywać pokarmy mięsne.

Sobota – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Msze Święte o 7, 9, 10.30, 12 i 18. Ofiary na tacę będą przeznaczone na budowę nowych świątyń w Diecezji.

  1. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Święte o 7, 9, 10.30, 12, 18 i 20. Podczas każdej mszy odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i błogosławieństwo rodzin.
  2. Wizyta duszpasterska zwana ‘kolędą’ będzie w tym roku przebiegała inaczej niż zwykle (komunikat).

W związku z zarządzeniem bp. Romualda kolędowanie w naszej parafii będzie przebiegało w następujący sposób:

zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic na Msze Święte w ich intencji w soboty i niedziele w styczniu i lutym. Szczegóły będą podawane w ogłoszeniach niedzielnych oraz na stronie internetowej parafii.

Przebieg spotkania:

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Różaniec,

16.00 – Msza Święta (można na kartkach przynosić intencje)

Podczas mszy świętych będzie można złożyć ofiarę na tacę przeznaczoną na remont dachu kościoła i plebanii. Po mszy mieszkańcy otrzymają przygotowane modlitwy i wodę święconą do pobłogosławienia swoich domów.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.