Ogłoszenia Parafialne, III Niedziela Adwentu, 13 grudnia 2020r.

  1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je o. Justyn Berus, OFM. Nauki rekolekcyjne dzisiaj podczas każdej mszy świętej. Od poniedziałku do środy msze święte z naukami o godz. 6.30 (Roraty), 9, 17 (dla rodzin), 18 i 20 (dla młodzieży). Dodatkowo w poniedziałek zapraszamy na naukę stanową dla kobiet. Spowiedź podczas każdej mszy świętej oraz tzw. „Spacer Miłosierdzia”, czyli spowiedź na zewnątrz kościoła w godz. 11 – 12 i 15 – 16. Prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych, zajmowanie wyznaczonych ławek w kościele oraz nie odkładanie spowiedzi na ostatni dzień.

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na remont dachu kościoła i plebanii.

  1. W tym tygodniu:

Poniedziałek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła,

Sobota – Msza Święta w intencji ks. proboszcza z okazji imienin o godz. 18.00.

  1. W niedzielę, 20 grudnia o 19.00 odbędzie się w kościele spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z obu roczników.
  2. Prosimy o zgłaszanie do księży rodzin, które potrzebują pomocy materialnej na święta. Ofiary na przygotowanie paczek prosimy wrzucać do skarbonek przy szklanych drzwiach. Nie zbieramy w tym roku żywności. Przypominamy o Parafialnej Inicjatywie Ewangelizacyjnej „Gdzie jest twój brat?”. Jest to nasza modlitwa za osoby z parafii, które nie chodzą do kościoła. Można zapisywać się w księdze wyłożonej na ołtarzu MB Fatimskiej.
  3. Wizyty u chorych odbywają się indywidualnie. Prosimy o kontakt na numer komórkowy telefonu parafialnego – 725 200 902.
  4. W kiosku parafialnym są już świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać opłatki wigilijne i wodę święconą.
  5. Papież Franciszek postanowił, że od 8 grudnia br. aż do dnia 8 grudnia 2021 będzie obchodzony specjalny Rok Świętego Józefa, w którym wszyscy wierni będą mogli na jego wzór wzmacniać codziennie własne życie wiary, w pełni realizując wolę Bożą. Dekret informujący o warunkach uzyskania odpustu zupełnego w Roku św. Józefa jest wywieszony w gablocie przed kościołem.
  6. W sobotę 19 grudnia 2020 roku o godzinie 11 w Katedrze Warszawsko-Praskiej biskup nominat Jacek Grzybowski, mianowany przez Papieża Franciszka biskupem pomocniczym dla naszej diecezji, przyjmie święcenia biskupie. Ze względu na epidemię i obowiązujące zasady liczba uczestników uroczystości będzie ograniczona. Zachęcamy do duchowej łączności podczas transmisji Mszy Świętej na diecezjalnym kanale SalveNET oraz w Radiu Warszawa. Ogarnijmy modlitwą księdza biskupa nominata Jacka, wypraszając dla niego potrzebne łaski w wykonywaniu posługi biskupiej.
  7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

Piotr Woźniak, kawaler z par. tut. i Katarzyna Jankowska, panna z Par. MB Królowej Polski w    Wołominie. Zapowiedź druga.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest      o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.