Sklepik parafialny, 6 grudnia 2020r.

Zapraszamy po świece wigilijne! Każda zakupiona świeca, to realna pomoc dla osób, które naszej pomocy potrzebują.

Tylko dwa tygodnie i święta, pamiętajmy aby wysłać życzenia do naszych najbliższych, karty z katolickim motywem i opłatkiem są w kiosku.

Są jeszcze kalendarze na nowy rok, ścienne, kieszonkowe i książkowe. Zachęcamy, aby na prezent świąteczny dla dzieci i dorosłych wybrać dobrą książkę. Jest duży wybór, a niektóre ceny obniżone do 50%.

Dziś w „Idziemy”„Godzina łaski” będziemy ją przeżywać 8 grudnia. Skąd wzięła się praktyka Godziny Łaski w Kościele katolickim, opowiada ks. bp. Andrzej Siemieniewski.

Biskup na trudne czasy” Ks. dr hab. Jacek Grzybowski, filozof, wykładowca UKSW i seminarium duchownego, duszpasterz akademicki, a także publicysta tygodnika „Idziemy”, będzie biskupem pomocniczym diecezji warszawsko-praskiej. Jego sylwetka w tygodniku Idziemy.

Gotuję tak, by się nic nie zmarnowało” Jak kupować, gotować i konserwować, aby kupiona przez nas żywność nie lądowała w śmietniku

Niedziela” „Mamy Lekarza idźmy do Niego!” Skoro za dziwne uznajemy zachowanie chorego, który odrzuca dostępną pomoc medyczną, czy nie bardziej zdumiewające jest omijanie konfesjonału przez chrześcijanina? Specjalnie na Adwent, o sekretach dobrej Spowiedzi.

Co z wolnością sumienia?” Czy w Polsce dochodzi do łamania wolności sumienia, w tym do naruszeń wolności religijnej? – mówi ks. Tomasz Huzarek, koordynator projektu Laboratorium Wolności Religijnej.